Jak szybko rosną włosy? Ich porost przyspieszysz dzięki wcierce za 5 zł

Jak szybko rosną włosy? Nad tym często zastanawiają się osoby, które planują je zapuścić. Oto najważniejsze informacje na ten temat. Podpowiadamy także, jak przyrządzić wcierkę z kozierdaki, która może przyspieszyć porost włosów.

Przyjmuje się, że włos w ciągu miesiąca może urosnąć o centymetr. Jednak nie jest to stała reguła. Od czego więc zależy porost włosów i co można zrobić, aby był szybszy? Podpowiadamy w dalszej części artykułu. 

Zobacz wideo Ania Starnach testuje sposób na elektryzujące się włosy:

Jak szybko rosną włosy?

Miesięcznie włosy rosną średnio 1 cm. Możemy to jednak nieco przyspieszyć. Warto także pamiętać o tym, że na porost włosów ma wpływ kilka czynników. Co więc sprawia, że rosną one zbyt wolno? Eksperci wśród przyczyn wymieniają zwykle:

 • brak snu, zmęczenie, stres;
 • zaburzenia gospodarki hormonalnej;
 • choroby skóry głowy;
 • palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu;
 • uboga dieta i zbyt małe nawodnienie organizmu;
 • codzienne stosowanie urządzeń do stylizacji.

Kozieradka na włosy krok po kroku

Jednym z czynników, które przyspieszają ich porost, jest świadoma i regularna pielęgnacja. Różne domowe zabiegi mogą sprawić, że urosną nawet 2 cm w ciągu miesiąca. Jeden z najważniejszych kroków to wcierki.

Od lat ogromną popularnością cieszy się wcierka z kozieradki. Obecnie w drogeriach znajdziemy wiele gotowych kosmetyków tego typu. Wcierkę z kozieradki możemy przyrządzić także samodzielnie w domu. Oto prosty przepis krok po kroku:

 1. Przygotuj zmielone nasiona kozieradki (jedna łyżka stołowa);
 2. zalej je wrzątkiem (około trzy czwarte szklanki);
 3. odstaw na piętnaście minut do zaparzenia;
 4. po tym czasie odsącz wywar i go ostudź;
 5. przelej wywar do buteleczki z aplikatorem.

Radzimy, by taką wcierkę pozostawić ja na skórze głowy na mniej więcej trzy godziny. Po tym czasie należy ją dokładnie spłukać. Co istotne, taką miksturę możesz przechowywać w lodówce tylko przez tydzień. Po tym czasie traci ona swoje cenne właściwości.

Więcej o: