Kosztuje 3,50 zł, a działa lepiej niż szampon na siwe włosy. Wypłucz tym pasma. Szybko zobaczysz efekt

Wiele kobiet zastanawia się, jak ukryć siwe włosy, nie musząc korzystać ze sklepowych farb. Okazuje się, że są na to skuteczne triki. Nie dość, że kosztują grosze, to szybko zadziałają jak szampon na siwe włosy. Nie wiesz, jak to działa? Przekonaj się sama.

Wraz z wiekiem coraz więcej kobiet zauważa na głowie pojawienie się pierwszych siwych włosów. Farba może je zakryć, jednak zdarza się, że przy okazji uszkadza kosmyki. Zamiast tego postaw więc na w pełni naturalne metody, które zadziałają jak zabieg fryzjerski lub kosmetyki ze sklepu. Jak ukryć siwe włosy? Podpowiadamy. Pamiętaj jednak, by przed zastosowaniem którejś z domowych metod przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewa Minge zdradziła, jak dba o włosy. Przedłuża je

Kosztuje grosze, a działa lepiej niż szampon na siwe włosy. Postaw na płukankę z kawy

Zdarza się, że zaczynamy siwieć nawet po 20. roku życia. Pamiętaj, że to, czy chcesz ukryć siwe pasma, zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli zdecydujesz się na farbowanie, możesz wykorzystać naturalne sposoby. To świetna alternatywa dla kosmetyków, które mogą uszkodzić pasma. Co warto wybrać?

Jeśli zauważyłaś pierwsze siwe włosy, możesz je zamaskować płukanką z kawy, która wzmocni pasma i pomoże zmniejszyć ich wypadanie. Wystarczy, że zaparzysz 6 łyżek zmielonej kawy w pół litra wrzątku. Odcedź fusy, rozcieńcz płyn pół na pół z zimną wodą i przelej go do miski. Proporcje zwiększaj w zależności od długości włosów. Po myciu włosów mocz je w płukance przez kilka minut, a później spłucz resztki wodą. Działanie powtarzaj po każdym myciu włosów. Po 2-3 tygodniach zauważysz, że siwe pasma stały się mniej widoczne. Podobny efekt przyniesie stosowanie naparu z czarnej herbaty.

Co na siwe włosy zamiast farbowania? Pomoże ci kora dębu

Innym trikiem, który pomoże ukryć siwe włosy, jest wykorzystanie naparu z kory dębu. Produkt dostaniesz w aptece, a kosztuje około 3,49 zł. Przygotowany płyn dodatkowo wzmocni pasma i ograniczy przetłuszczanie skóry głowy. Do pół l wody wsyp 50 g produktu i gotuj przez kwadrans. Później odcedź płyn, a gdy ostygnie, zastosuj go jako płukankę. Zawiń włosy w czepek, odczekaj do 30 minut i opłucz pasma czystą wodą. Jeśli zdecydujesz się na ten trik, regularnie nawilżaj i olejuj włosy, gdyż pod wpływem kory dębu mogą stać się szorstkie.

Więcej o: