Koniec romansu z balejażem? Nadchodzi fallayage! Co druga kobieta w salonie prosi o tę koloryzację

Balayage od lat utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych koloryzacji. Największy boom przeżywa co roku latem, kiedy chcemy uzyskać efekt włosów muśniętych słońcem. Jesienią jego miejsce zajmuje fallayge. Jak dokładniej wygląda i czym się różni?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Balejaż polega na nakładaniu pędzlem na wybrane, cienkie pasma włosów farb o różnych tonach. Ma to na celu rozświetlenie fryzury, nadanie jej złocistego odcienia i uzyskanie trójwymiarowego efektu. Fallayge jest po prostu jesienną interpretacją balejażu. Łączy w sobie słowa "jesień" (ang. fall) i "balayage". Wykonuje się go na ciemnych włosach, żeby dodać im lekkości i wprowadzić cieplejsze tony.

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Modny kolor włosów 2023. Fallayage

Najpopularniejszą wersją fallayage są ciemnobrązowe włosy z refleksami w kolorze jasnego blondu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pojaśnienia były w innym kolorze: karmelowym, miedzianym czy miodowym.

W zależności od tego, czy wolisz ciepłe, czy chłodne odcienie, możesz poprosić fryzjera o wybrane połączenie kolorystyczne. To, jak duży będzie kontrast, zależy tylko od twojej wizji. Cała koloryzacja polega na tonowaniu, więc nie jest tak obciążająca dla włosów jak rozjaśnianie.

 

Nowe oblicze balejażu. Koloryzacja dla brunetek i szatynek

Fallayge można też wykonać na czarnych włosach. Wtedy najlepszym wyborem będą wiśniowe refleksy, które dodadzą charakteru i znacznie ożywią całą fryzurę. Jeśli twoje pasma są pozbawione blasku, taka koloryzacja z pewnością pozytywnie wpłynie na ich wygląd.

 

Taka fryzura pasuje każdej kobiecie, niezależnie od koloru włosów i karnacji. Panie o bladej cerze bardzo dobrze będą wyglądać w miodowych odcieniach, a ciemniejsza, oliwkowa skóra będzie pięknie współgrać z kasztanowymi odcieniami.

Więcej o: