Zapomnij o pixie cut! Te trzy fryzury na krótkie włosy dodadzą ci pewności siebie. Są megawygodne

Planujesz obciąć włosy, ale nie wiesz, co jest modne w tym sezonie? Jesienią w salonach fryzjerskich zdecydowanie królują trzy fryzury na krótkie włosy. Dodają objętości i charakteru, a jednocześnie wyglądają bardzo dziewczęco.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Krótkie włosy to przede wszystkim wygoda i duże ułatwienie w codziennej stylizacji. Często wystarczy po prostu je wysuszyć, żeby wyglądały dobrze przez cały dzień. Jeśli marzysz o zmianie fryzury, ale nie masz pomysłu, jak odświeżyć swój look, skorzystaj z naszych propozycji. Będą wyglądać dobrze na każdym kolorze włosów.

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem? O czym trzeba pamiętać? [#HomeBeauty]

Fryzury na krótkie włosy. Blunt bob

Blunt bob to jedna z odmian boba. Włosy są ścięte w linii prostej i sięgają lekko za brodę. Do takiego uczesania świetnie pasuje grzywka. Może zakrywać całe czoło, albo być wycieniowana i lekko opadać na czoło. Chociaż włosy są ścięte na prosto, ich końcówki wyglądają na delikatnie postrzępione. Wszystko za sprawą tzw. tępego cięcia, dzięki któremu pasma nie sprawiają wrażenia idealnie gładkiej tafli.

 

Straight bob. Fryzury na krótkich włosach

Nie przepadasz za efektem artystycznego nieładu na głowie? Straight bob to coś dla ciebie. To proste cięcie do ucha albo do ramion, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Włosy wyglądają wtedy na zdrowe i gęste.

Bob ścięty idealnie na prosto, jak od linijki, to świetne rozwiązanie dla osób, które boją się zmian. Jest swego rodzaju kompromisem między długimi a średnimi włosami. Przy tym jest bardzo uniwersalny, bo przedziałek można robić na środku, po lewej albo prawej stronie, i każdego dnia mieć inną fryzurę.

 

Baby bang. Grzywka wyszczuplająca twarz

Masz krótką fryzurę, ale chciałabyś jakoś ją urozmaicić? Postaw na grzywkę. Ale nie prostą, zasłaniającą całe czoło, tylko baby bang. To krótkie strzyżenie z charakterystycznymi, mocno wycieniowanymi kosmykami. Zazwyczaj sięgają one 1/3 wysokości czoła.

 

Taka grzywka jest lekka, zadziorna i dodaje pazura. Wysmukla, dlatego najlepiej będą w niej wyglądać osoby o okrągłej twarzy. To doskonała alternatywa dla grzywki curtain bangs, która przez wiele lat utrzymywała się na pierwszym miejscu najpopularniejszych cięć.

Więcej o: