Inne fryzury odchodzą do lamusa. "Tępe cięcie" bosko łagodzi rysy twarzy i odejmuje lat

Jeśli zastanawiasz się nad nowym cięciem, przy okazji szukania inspiracji weź pod uwagę najmodniejszą fryzurę tego sezonu. Wcale nie chodzi o długie włosy. Obecnie króluje najnowsza wersja fryzury bob, czyli blunt bob.

Dlaczego niektóre fryzury wciąż powracają w tak wielkim stylu? Wszystko zależy bowiem od ich wszechstronności. W obecnym sezonie możemy zaobserwować wśród gwiazd oraz na wybiegach powrót do cięć w rozmaitych wariantach. Z całą pewnością długie włosy zstępują z podium na rzecz blunt boba, czyli eleganckiej i romantycznej wariacji klasycznej fryzury bob.

Zobacz wideo Sworowska o krytyce siwych włosów. Takie też nosi Lidia Popiel. Modelka ma patent na hejterów

Czy to najmodniejsza fryzura sezonu? Blunt bob skradł serca milionów kobiet na świecie

Kilka lat temu ta niegdyś budząca strach fryzura wkroczyła w sferę trendów na wybiegach, a także na co dzień. Na jej punkcie oszalały największe gwiazdy w świecie show-biznesu, w tym m.in. Lucy Hale, Selena Gomez, Kim Kardashian i Vanessa Hudgens, a także Hailey Bieber, która zachwyca obecnie książkowym przykładem blunt boba, które oznacza dosłownie "tępe cięcie".

W przeciwieństwie do staromodnego boba, który był bardzo geometryczny i statyczny, nowa era bobów jest znacznie bardziej płynna i miękka. Blunt bob jest teksturowany, wszechstronny i o wiele łatwiejszy w codziennej stylizacji. Dodatkowo wymaga stosunkowo niewielkiej konserwacji w porównaniu z klasycznymi, dłuższymi fryzurami. Kształt twarzy, długość szyi i rysy twarzy są również kluczowymi czynnikami branymi pod uwagę przy wyborze odpowiedniego cięcia. Chociaż wiele zależy od osobistych preferencji, bob może nie być odpowiednią fryzurą dla każdego.

 

Modne fryzury 2023. Fryzury bob pokochały fanki minimalizmu oraz posiadaczki cienkich włosów

Fryzura blunt bob pasuje niemalże do każdego typu urody, a także wygląda niesamowicie świeżo, bez względu na porę dnia. W tym strzyżeniu najlepiej będą czuły się posiadaczki cienkich, słabych i lekkich włosów, którym zależy na objętości i wielowarstwowym cięciu. Co więcej, blunt bob jest też bardzo praktyczną fryzurą i w zasadzie nie wymaga układania. Pięknie łagodzi rysy twarzy i odejmuje lat. Co najważniejsze, włosy w takiej długości wyglądają wtedy na zdrowsze i mocniejsze na końcówkach.

Więcej o: