Pokazała, co robi ze wsuwką do włosów. "Nie wiem, ile razy ze złości uderzałam się w głowę szczotką"

Czasem bywa tak, że ułożenie nawet najprostszej fryzury zajmuje nam masę czasu. Bo włosy są źle rozczesane, gumka się zakręci nie tak, jak trzeba, albo pomimo walki i tak zawsze coś wystaje. Ponawianie prób często nie daje pożądanego efektu, przez co zaczynamy się denerwować. I w takich sytuacjach przydają się sprawdzone triki.

Jeden z takich trików pojawił się ostatnio na instagramowym profilu o nazwie spiritualitydiary. Autorka nagrania pokazała, jak radzi sobie z notorycznym problemem osób, które często związują włosy w kucyk. Zdarza się, że idealna fryzura wyjdzie nam za pierwszym razem. Jednak nierzadko z tak prostym upięciem walczymy naprawdę długo. Wszystko przez pojedyncze pasma włosów, które zaginają się i wychodzą na zewnątrz gdy tylko zwiążemy je gumką. Znacie to? My aż za dobrze.

Zobacz wideo Sposób na modny kucyk z użyciem elastycznego sznurka [#HomeBeauty]

"Oszczędziłoby mi to wielu załamań nerwowych"

Podobne odczucia mają inni użytkownicy Instagrama. Filmik polubiło ponad 400 tysięcy osób i, patrząc po komentarzach, nie jest to problem jeden na milion. Wiele osób doskonale wie, co oznacza długotrwała walka z zaginającymi się pasemkami włosów. Próbujemy od nowa, a włosy jakby na złość wciąż nie układają się tak, jak trzeba. Za którymś razem zaczynają nas boleć ramiona od ciągłego unoszenia, a w ciele zaczyna się gotować od złości i frustracji.

Ja po prostu robię wszystko od nowa. Zwykle wychodzi jeszcze gorzej
Gdzie była ta porada kiedy cała we łzach walczyłam z włosami? Bolały mnie ręce i poprawiałam tę fryzurę z dziesięć razy
Nie wiem, ile razy ze złości uderzałam się w głowę szczotką, zanim dowiedziałam się o tym triku
A więc mówisz mi, że bezsensownie związywałam włosy od nowa jakieś 3-4 razy każdego dnia?
Gdybym znała ten trik wcześniej, oszczędziłoby mi to wielu załamań nerwowych

- napisali komentujący. 

Wzięła wsuwkę i pokazała, jak rozprawia się w denerwującym problemem

 

A wystarczy użyć najzwyklejszej wsuwki do włosów. Autorka nagrania pokazała, jak za jej pomocą pozbywa się wystających spomiędzy włosów kosmyków. Wystarczy wsunąć ją poziomo między niesforne pasma i przesunąć w kierunku gumki. Fryzura w sekundę się wygładza i nie trzeba zaczynać wszystkiego od nowa. Niektórzy komentujący podpowiadają, że jeszcze lepiej sprawdzi się długa spiczasta końcówka od grzebienia, a nawet ołówek. Niezależnie, jakiego narzędzia użyjemy, ten trik z pewnością oszczędzi wielu osobom nerwów.

Więcej o: