Weź z szuflady i przyłóż do twarzy. Zasada 6 cm uratuje cię przed wyjściem od fryzjera z płaczem

Długie czy krótkie? Długość włosów to odwieczny dylemat wielu kobiet. Krótka fryzura jest wygodna i łatwa do ułożenia, z kolei długa dodaje uroku. Jeśli zastanawiasz się nad skróceniem kosmyków, skorzystaj z jednej sztuczki.

Każda z nas od czasu do czasu potrzebuje zmienić coś w swoim wyglądzie. Wybór najczęściej pada na włosy. Decydujemy się na nowy kolor, grzywkę albo ostre cięcie. Trudno jednak przewidzieć, czy krótka fryzura będzie nam pasować. Z pomocą przychodzi domowa metoda, dzięki której bez problemu to sprawdzisz.

Zobacz wideo Dlaczego Polacy masowo jeżdżą do Turcji przeszczepiać włosy? "To wynika z ich niewiedzy"

Jak sprawdzić, jaka długość włosów do ciebie pasuje? Przygotuj dwie rzeczy

Na profilu użytkowniczki @jen_x_style_beauty na Instagramie pojawił się patent na sprawdzenie, jaka długość włosów jest dla ciebie najlepsza. Będą ci potrzebne dwa ołówki albo długopisy oraz miarka krawiecka. Jeden z długopisów należy przytrzymać pionowo od płatka ucha w dół, a drugi umieścić poziomo pod brodą. Powinny stworzyć kąt prosty. Długopisem trzymanym poziomo zrób kreskę na tym trzymanym pionowo i odsuń od twarzy. Weź centymetr i zmierz odległość od góry długopisu do zaznaczonej kreski.

Jeśli wynosi mniej niż 2,5 cala (6,35 cm), lepiej ci w krótkich włosach. Gdy wyjdzie więcej niż 6,35 cm, powinnaś mieć długie włosy.

- wyjaśniła Laudi Lee.

 

Komu nie pasują długie włosy? Zasada 2,5 cala

Autorka w opisie do filmiku przyznała, że ten trik pomógł jej podjąć decyzję o zapuszczeniu włosów. Postanowiła się nim podzielić z innymi, bo miała nadzieję, że przyda się komuś jeszcze. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy od wdzięcznych kobiet. Zgodnie przyznają, że Laudi uratowała je przed niewłaściwym doborem fryzury.

Doceniam twój post, dziękuję.
Absolutnie uwielbiam ten trik!
Wow! To bardzo interesujące! Dziękuję za wskazówkę!
Wyszło, że lepiej wyglądam w krótkich i się z tym zgadzam. Czuję się świeżo i młodziej, to dodaje mi pewności siebie.
Wow, potrzebowałam tego.
Więcej o: