Krótkie fryzury dla pań w każdym wieku. Podkreślają urodę i odejmują optycznie lat

Poszukujesz pomysłu na krótką fryzurę? Jesień to świetny czas na taką metamorfozę. Oto kilka ciekawych pomysłów dla pań w różnym wieku. To między innymi fryzura, która cieszyła się popularnością w latach 70. ubiegłego stulecia, a niedawno znowu wróciła do łask.

Odpowiednim cięciem można nie tylko wizualnie odjąć sobie lat, lecz także odmienić swój wizerunek. Ogromną popularnością wśród pań w różnym wieku cieszą się różne krótkie cięcia. Oto kilka ciekawych propozycji na jesień 2023. 

Zobacz wideo Polacy masowo przeszczepiają włosy w Turcji. "Wynika to z niewiedzy"

Krótkie fryzury na jesień 2023: Blunt bob

Bob już od lat wiedze prym wśród fryzjerskich trendów. Jedną z jego najciekawszych odmian jest blunt bob. Fryzura od klasycznego boba różni się przede wszystkim sposobem cięcia. W "blunt bobie" zachowujemy bowiem tępe krawędzie, dzięki czemu nie zawijają się one do środka, co nadaje fryzurze nowoczesnego charakteru.

 

Krótkie fryzury na jesień 2023: Micro bob

Natomiast micro bob jest krótszą wersją klasycznego boba. To cięcie sięgające lekko za kości policzkowe. Maksymalnie poprowadzone jest do linii żuchwy, jednak zwykle kończy się w okolicach uszu. Wygląda dobrze zarówno na idealnie prostych, jak i pofalowanych włosach. Do takiej fryzury pasuje lekko opadająca na czoło grzywka.

 

Krótkie fryzury na jesień 2023: Shaggy hair

Kolejna propozycja to shaggy hair, czyli cięcie, które było modne w latach 70. ubiegłego wieku. Od jakiegoś czasu znowu cieszy się popularnością - zwłaszcza wśród przedstawicieli pokolenia Z. W tym przypadku włosy są wycieniowane i pofalowane, sprawiają wrażenie postrzępionych. Z przodu powinny być krótsze, z koeli z tyłu dłuższe. Ważnym elementem tej fryzury jest grzywka - może być cięższa i zakrywająca całe czoło lub luźno opadająca na boki.

 

Krótkie fryzury - komu pasują?

Chcesz sprawdzić, w jakiej długości włosów będzie ci najlepiej? To bardzo bardzo łatwe! Zdaniem fryzjera Johna Frieda, aby to zrobić, potrzebujesz jedynie linijki i ołówka. Oto krótka instrukcja krok po kroku:

  • Umieść poziomo pod brodą ołówek;
  • z kolei linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha;
  • zwróć uwagę, czy linie, które zostały wyznaczone przez ołówek i linijkę, przecinają się pod kątem prostym;
  • Potem sprawdź, jaką wartość pokazuje czubek twojego ołówka.

Zdaniem Johna Frieda jeśli wielkość jest mniejsza niż 2.25 cala (czyli 6 centymetrów), do twojej twarzy doskonale będzie pasowało krótkie cięcie. Z kolei, jeśli wynik przekracza 6 centymetrów, lepiej będzie ci w długich włosach.

Więcej o: