Jak szybko zapuścić włosy? Trzy złote zasady, dzięki którym będą rosły jak na drożdżach

Wiele z nas marzy o długich i zdrowych włosach. Niestety, gdy zaczynamy je zapuszczać, okazuje się, że nie jest to takie łatwe, jak pozornie mogłoby się wydawać. O czym w szczególności warto pamiętać? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Koreanki, które słyną z przykładania ogromnej wagi do pielęgnacji, twierdzą, że piękne włosy zaczynają się od zadbanej skóry głowy. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, gdy planujemy je zapuścić. Bardzo ważnym elementem domowej pielęgnacji są peelingi skóry głowy. Takie zabiegi, gdy są wykonywane regularnie,  mają doskonały wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów.

Zobacz wideo Polacy masowo przeszczepiają włosy w Turcji. Dlaczego?

Jak szybko zapuścić włosy? O tym zabiegu nie zapominaj

Obecnie w większości drogerii znajdziemy wiele peelingów, które są dedykowane dla skóry głowy. Ich ceny wahają się zwykle w przedziale od 10 do 30 złotych. Producenci radzą zazwyczaj, by zabieg wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Regularne peelingi pobudzą cebulki włosów. Poza tym dzięki nim skóra głowy stanie się dotleniona i odżywiona.

Jak zapuścić włosy? Ważny krok domowej pielęgnacji

Kolejny istotny krok, o którym nie możemy zapominać w trakcie zapuszczania włosów, to wcierki. Tego typu produkty możemy przygotować samodzielnie w domu. Przykładowo, ogromną popularnością od lat cieszy się wcierka z kozieradki. Jak ją przygotowujemy? Najpierw jedną stołową łyżkę zalewamy wrzątkiem (około trzy czwarte szklanki) i odstawiamy na kilkanaście minut do zaparzenia. Następnie odsączamy wywar i przelewamy go do buteleczki (najlepiej sprawdzi się taka z aplikatorem). Wcierkę pozostawiamy na około trzy godziny. Po tym czasie myjemy skórę głowy szamponem i nakładamy odżywkę. 

Jak szybko zapuścić włosy? Zadbaj o pielęgnację od wewnątrz

Nie jest tajemnicą, że bardzo ważne jest także dbanie o nasze włosy od wewnątrz. Warto na przykład zacząć pić zioła. Skrzyp polny czy pokrzywa nie tylko poprawią kondycję włosów, lecz także przyśpieszą wzrost i zmniejszą ich wypadanie. Co więcej, w aptekach znajdziemy wiele suplementów diety oraz leków, które zawierają cenne dla naszych pasm składniki, takich jak na przykład skrzyp polny, biotyna, selen, czy cynk. 

Więcej o: