Życzenia na Boże Narodzenie, czyli jakie życzenia bożonarodzeniowe składać rodzinie, znajomym i współpracownikom

Życzenia na Boże Narodzenie warto przygotować wcześniej. Chociaż bywa tak, że improwizacja jest najlepsza.

Życzenia na Boże Narodzenie lubi dostawać każdy, fajnie jednak, jeśli nie będzie to łańcuszek wysłany do wszystkich osób, które mamy na liście kontaktów w telefonie. Warto zadbać, aby życzenia miały coś indywidualnego, były dopasowane do osoby, której je składamy. Jeśli nie znamy odbiorcy dobrze, zdecydujmy się na popularne, ogólne życzenia, w stylu: Wszystkiego dobrego z okazji świąt Bożego Narodzenia, czasu spędzonego w rodzinnej atmosferze, spokoju, beztroski, zdrowia, a także wielu powodów do uśmiechu w nadchodzącym Nowym Roku.

Zobacz wideo

Życzenia bożonarodzeniowe wesołe

Wesołe życzenia na Boże Narodzenie to, przede wszystkim, różnego rodzaju rymowanki. Sama forma jest zabawna, a i treść często odbiega od tej standardowej, którą znaleźć możemy np. nadrukowaną w świątecznych kartkach. W rymowankach mowa o karpiu, w którym jest dużo ości, czy o tańczących aniołkach. Takie życzenia bez problemu wymyślimy sami, wystarczy chwila i odpowiednie dopasowanie słów, aby powstała rymowana całość.

Wszystkiego dobrego chcę Ci życzyć na Święta, abyś wiedział, że jest ktoś, kto o Tobie pamięta. Uśmiechu, radości, zdrowia, wszelkiej pomyślności, byś ciągle był gdzieś zapraszany w gości. Smacznego barszczu, ryb i makowców, prezentów pod choinką cały stos kopców. W Nowym Roku szampańskiej zabawy, by Cię ominęły wszystkie złe sprawy.

Oficjalne życzenia na Boże Narodzenie

Rymowane, wesołe życzenia bożonarodzeniowe możemy złożyć rodzinie i znajomym, oficjalne życzenia na Boże Narodzenie powinny być jednak poważniejsze, lepiej wystrzegać się "klepanek". Składając życzenia współpracownikom, lepiej sięgnąć po sprawdzone życzenia.

Spokojnej i rodzinnej atmosfery, radosnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, a także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Życzę, aby Święta upłynęły w przyjemnej atmosferze, aby na stole nie zabrakło dwunastu potraw, a przy stole ukochanych osób. Niech Nowy Rok obfituje w liczne sukcesy.

Możemy ograniczyć się także do krótkiego: Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia i udanej zabawy sylwestrowej.

Życzenia bożonarodzeniowe religijne

Składając życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia możemy także odnieść się do narodzin Jezusa. Życzmy wszelkich łask od nowo narodzonego Dzieciątka, bożego błogosławieństwa, radości, zdrowia i szczęścia. Życzeniami możemy być także fragment ulubionej kolędy, do której dopiszemy kilka słów od siebie.

Życzenia na Boże Narodzenie - co powinno się w nich znaleźć

Zazwyczaj życzymy tego, aby święta Bożego Narodzenia upływały w rodzinnej i radosnej atmosferze. Życzymy zdrowia, pomyślności i wielu powodów do uśmiechu, a także sukcesów - zarówno tych prywatnych, jak i zawodowych. Jeśli wiemy, czego pragnie dana osoba, życzymy mu spełnienia tych marzeń, czy to kupna mieszkania, awansu w pracy, udanego wyjazdu, dokończenia przeciągającego się remontu itp. Pamiętajmy o tym, że im bardziej spersonalizowane życzenia, tym większa ich moc – osoba, której je składamy poczuje, że słowa są kierowane do niej.

Szukasz gotowych życzeń świątecznych? Znajdziesz je tutaj: Świąteczne życzenia na bożonarodzeniowe kartki [WYBRANE INSPIRACJE] 

To także może cię zainteresować:

Więcej o: