Twoja żywa choinka może postać dłużej dzięki trikowi z piłeczką do ping-ponga

Niektórzy nie wyobrażają sobie świąt bez żywej choinki. Niestety, drzewko jest wymagające w utrzymaniu. Opieka nad nim może stać się łatwiejsza dzięki... piłeczce.

Jeśli zdecydujesz się na żywe świąteczne drzewko, musisz pamiętać o jego regularnym podlewaniu, a im wyższa będzie temperatura w pomieszczeniu, w którym znajduje się choinka, tym należy to robić częściej. Niestety, czasem sama choinka będzie komplikować ci to zadanie. Jej dolne gałęzie mogą być na tyle rozłożyste, że będą utrudniały dostęp do podłoża oraz sprawdzenie poziomu wody w misce czy pojemniku, w którym stoi doniczka.

Użytkownik Reddita o nicku SolidDoctor znalazł łatwy sposób na sprawdzenie, czy choinka jest odpowiednio nawodniona: wystarczy wrzucić piłeczkę pingpongową do miski z wodą, w której stoi drzewko. Kiedy widzisz piłeczkę, wiesz, że poziom wody jest wystarczający. Kiedy piłeczka zniknie z twojego pola widzenia, przypomni ci to o podlaniu drzewka.

Efektowne pakowanie prezentów w rustykalnym stylu

Odpowiednie nawadnianie choinki jest ważne, ponieważ dzięki temu drzewko nie będzie gubiło igieł zbyt wcześnie. Jeśli chcesz cieszyć się żywą choinką jak najdłużej, pamiętaj, żeby nie stawiać jej w pobliżu źródeł ciepła (takich jak kaloryfery czy kominki). Zanim zdecydujesz się na kupno świątecznego drzewka, poczytaj o gatunkach iglaków. Pamiętaj, że  najszybciej igły traci świerk pospolity. Trwalsze od niego są świerk kłujący oraz srebrny. Najbardziej wytrzymałe, choć najmniej pachnące, są jodły. 

To też może cię zainteresować: 

"Dajmy im znać, że czekamy na nich tutaj...". Ta akcja pokazuje, czym naprawdę są Święta

"Dziadek z Allegro" wreszcie ma godnego rywala. Świąteczny spot z misiami rozczula najtwardszych

Wolisz żywą czy sztuczną choinkę?
Więcej o: