Ręcznie robione prezenty na mikołajki

Mikołajki tuż tuż i jak co roku pojawia się pytanie, czym obdarować naszych bliskich w tym dniu? Jeżeli lubisz iść pod prąd i cenisz sobie oryginalność, mamy dla Ciebie kilka pomysłów na prezenty, które wykonasz samodzielnie.

Prezent, który jest wykonany przez nas samodzielnie, zawsze sprawia więcej radości i jest po prostu wyjątkowy. Do tego, własnoręczne wykonanie wcale nie musi się wiązać z ogromnymi nakładami pracy. Sprawdź nasze propozycje na osobiście stworzone prezenty mikołajkowe.

Ile czasu zajmuje Julii Wieniawie przygotowanie się na wielką galę? Sprawdź:

Zobacz wideo

Prezenty na mikołaja ręcznie robione - ręcznie robione mydełko

Dla fanów naturalności w każdym wydaniu, również kosmetycznym, polecamy samodzielne wykonanie mydełek na Mikołajki. Chociaż trzeba się do procesu wyrabiania własnego mydła nieco przygotować, to nie jest to aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Wytworzenie mydła zajmuje kilka dni, gdyż musi ono stwardnieć. W internecie znajdziesz wiele przepisów na to jak wytworzyć własne mydło. Jeżeli wolałabyś zrobić kosmetyk, który będzie prostszy w wytworzeniu, zdecyduj się na krem. Najprostszy w wykonaniu będzie krem dla cery normalnej. Jest on robiony na bazie oleju słonecznikowego i naparu z rumianku. 

Prezenty na mikołaja ręcznie robione - ręcznie robiona świeczka

Samodzielnie wykonana świeczka to prezent idealny dla osób spędzających dużo czasu w zaciszu własnego domu. Ich wykonanie nie jest skomplikowane, a efekt może być naprawdę powalający. Zapach świeczki dobierzmy odpowiednio do gustu osoby, dla której przygotowujemy prezent. Potrzebować będziemy do wykonania świeczki knotów ze sznurka i stearyny wytopionej ze zużytych świec. Resztę składników dobieramy według uznania, mogą to być olejki eteryczne, skórki owoców, przyprawy.

Prezenty na mikołaja ręcznie robione - dla niego

Jeżeli chcesz przygotować własnoręcznie robiony prezent dla mężczyzny, dobrym wyborem może okazać się butelka wysokiej jakości trunku. By nadać prezentowi wyjątkowości, obklej butelkę okrągłymi czekoladkami w błyszczących papierkach, a przy jej szyjce doklej zielone liście z papieru lub bibuły. Butelka będzie wyglądała jak złocisty ananas. Możesz też obkleić butelkę w taki sposób, by przypominała renifera lub świętego Mikołaja. 

Więcej o: