Powstała najdroższa choinka na świecie! Jej wartość równa jest kilku luksusowym willom

Takiej odsłony świątecznego drzewka chyba nikt się nie spodziewał. W Hiszpanii powstała właśnie choinka, na której zawisły ozdoby o wartości prawie 14 milionów dolarów. Jak wygląda drzewko i dlaczego ozdoby są tak kosmicznie drogie? Odpowiadamy!

Święta to wyjątkowy i magiczny czas, który jak się okazuje można wynieść na zupełnie inny poziom. w hiszpańskiej Marbelli, w hotelu Kempinski Hotel Bahia, pierwszego grudnia zaprezentowano gościom oraz lokalnym mieszkańcom najdroższe na świecie drzewko świąteczne, na którym zawisły ozdoby oraz luksusowa biżuteria.

Zobacz wideo

Najdroższa choinka na świecie o wartości 60 milionów złotych 

Najdroższa choinka świata została stworzona przez Brytyjkę - Debbie Wingham, która na swoim koncie ma wiele podobnych projektów. W przeszłości stworzyła najdroższe ubranie świata i często współpracuje z celebrytami. Teraz podjęła się zadania przystrojenia najdroższego drzewka świątecznego na świecie.

Do dekoracji choinki użyto pozyskanych w etycznych warunkach, najszlachetniejszych kamieni, w tym różowych, czerwonych, białych oraz czarnych diamentów. Ponadto zawisły na niej szafiry oraz biżuteria od takich projektantów jak: Bvlgari, Cartier, Chanel czy Louis Vuitton - całość warta jest około 60 milionów złotych. Tworząc choinkę inspirowano się motywami pawich piór oraz stylistyką modernistycznej ery art-deco. Oprócz drogocennych ozdób wartych miliony dolarów, na tym wyjątkowym drzewie znajdziemy również jadalne oraz tradycyjne dekoracje.

 
Więcej o: