Jak ubrać choinkę na święta? Oto najmodniejsze ozdoby choinkowe

Trendy obowiązują także w dekoracjach świątecznych. Co roku, pomysły na to, jak udekorować dom, czy choinkę nieco się zmieniają. Sprawdź, jak przyozdobić w tym roku świąteczne drzewko.

Najlepiej wygląda choinka, która ma przemyślany styl dekoracji. Kolory nie muszą być jednolite, ale powinny do siebie pasować. Warto też kupić różne ozdoby: lampki, bombki, a także kokardki, łańcuchy błyszczące lub z koralików. Podpowiadamy, jakie trendy obowiązują w tym roku w ozdabianiu choinek.

Świąteczne bombki na choinkę. Jak wykonać je w domu? Sprawdź:

Zobacz wideo

Jak ubrać choinkę na święta - złoto i biel

Złoto i biel to idealne połączenie, które nabiera charakteru przy ciemnej zieleni choinki. Kup bombki w kolorze białym, o chropowatej, brokatowej fakturze, przypominające szron czy przymarznięty śnieg. Mogą mieć różne kształty, na przykład gwiazdek czy sopli. Resztę dekoracji dobierz w kolorze złotym - koralikowy łańcuch, złociste kokardki. Dołóż do tego łańcuch z lampek i gotowe!

Jak ubrać choinkę na święta - czerwień, złoto i biel

Jeżeli jesteś fanką klasyki to połączenie idealne na święta. Czerwień, złoto i biel oraz ciemna zieleń choinki to barwy kojarzące się ze świętami i pięknie wyglądają w swoim towarzystwie. Kup czerwone i złote bombki. Reszta dekoracji niech będzie biała, na przykład koronkowe śnieżynki czy aniołki. Dołóż złoty łańcuch koralikowy i lampki na klips w kształcie świeczek.

Jak ubrać choinkę na święta - róż i biel

Bajkowa, słodka choinka to piękna ozdoba świąteczna. Róż i biel tworzą piękne, ciepłe połączenie. Kup bombki w kształcie okrągłym i serc. W kilku miejscach powieś sztuczne, różowe gwiazdy betlejemskie. Elementy złote lub srebrne również pasują do tej dekoracji. 

Jak ubrać choinkę na święta - tęczowa

Dla fanów nowoczesności i kolorów, polecamy tęczowe udekorowanie choinki. Możesz też przy pomocy specjalnych sprayów zmienić kolory choinki. Kup ozdoby we wszystkich kolorach tęczy i zawieś je na choince. Dołóż do tego neonowe lampki i efekt niczym z filmu science-fiction gotowy. Taka choinka na pewno spodoba się wszystkim dzieciom!

Więcej o: