Świąteczne metro Warszawa 2019. Kiedy zacznie kursować? Wiemy!

Każdego roku, warszawskie metro wprowadza swoich pasażerów w świąteczny nastrój. Również w tym roku metro w Warszawie jest już gotowe na święta 2019. Od kied będzie można przejechać się klimatycznymi wagonikami?
Zobacz wideo

Świąteczne metro w Warszawie po raz pierwszy pojawiło się dwa lata temu i od razu podbiło serca Warszawiaków oraz wszystkich tych, którzy jedynie odwiedzają stolicę. Ze względu na tak pozytywny odbiór, ozdobione wagoniki pojawiły się także w ubiegłym roku wywołując uśmiech na twarzach mieszkańców stołecznego miasta. Nic więc dziwnego, że również w tym roku, wagony metra zostały po raz kolejny ozdobione. Na oficjalnym profilu Metra Warszawskiego na Facebooku opublikowano wideo, na którym uchylono rąbka tajemnicy i pokazano, jak zmienia się wygląd pociągów.

Świąteczne metro Warszawa 2019. Kiedy zacznie kursować?

Wagony pierwszej oraz drugiej linii metra są już gotowe na Boże Narodzenie 2019. Nie da się ukryć, że taka aranżacja wprowadza w naprawdę świąteczny nastrój. Kiedy ozdobione i oświetlone wagoniki zobaczymy na stacjach metra? Podobnie jak ubiegłych latach, świąteczne metro w Warszawie zacznie kursować w Mikołajki, czyli 6 grudnia 2019. Tak przystrojonymi wagonikami będziemy mogli jeździć przez cały miesiąc, czyli do 6 stycznia 2020. Choć nie wszystkie wagony metra przeszły świąteczną metamorfozę, to z pewnością każdy, kto pojawi się w Warszawie między 6 grudnia a 6 stycznia, będzie miał okazje przejechać się choć raz takimi wyjątkowymi wagonikami. 

Więcej o: