Święta poza domem coraz modniejsze. Gdzie je spędzamy?

Z roku na rok, coraz większa liczba Polaków decyduje sie spędzić święta Bożego Narodzenia poza domem. Wyjeżdżamy w góry, nad morze, do ekskluzywnych hoteli i spa. Czemu święta poza domem stają się coraz modniejsze?

Okazuje się, że coraz częściej chcemy po prostu uciec przed gorączką zakupów, przygotowaniami, sprzątaniem i innymi obowiązkami związanymi ze świętami. Dlatego decydujemy się na wyjazd, by Boże Narodzenie przeżyć w ciszy i tylko w gronie najbliższych osób.

Ewa Wachowicz rozpoczęła sezon świąteczny. Pokazała pierniczki. Zobacz:

Zobacz wideo

Święta poza domem coraz modniejsze - dlaczego wyjeżdżamy?

Niestety po świętach, często jesteśmy jeszcze bardziej zmęczeni, niż przed nimi. Wszystko przez stresujące i wymagające wysiłku przygotowania, takie jak bieganie po sklepach, sprzątanie, gotowanie. Coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd świąteczny, tym samym unikając przedświątecznej gorączki. Choć święta kojarzą nam się z domowym zaciszem, okazuje się, że mogą być tak samo udane poza nim. Chodzi przecież o obecność naszych bliskich i magiczną atmosferę. 

Święta poza domem coraz modniejsze - gdzie jeździmy?

Osoby, które w święta decydują się na wyjazd, zwykle wybierają miejsca w Polsce, nie za granicą. Największą popularnością cieszą się małe domki w górach, które zarezerwowane są na okres świąteczny już od jesieni. Popularną destynacją jest również wybrzeże bałtyckie, morze zimą wygląda naprawdę pięknie i dobrze robią nam spacery na plaży. Na spragnionych relaksu oraz odpoczynku czekają luksusowe hotele i spa, gdzie naprawdę możemy zapomnieć o codzienności i oddać się przyjemności i ukojeniu. 

Nie tylko Święta poza domem, ale i Sylwester

Większość grudniowych rezerwacji obejmuje nie tylko święta, ale i Sylwestra. Ostatni dzień roku, również lubimy spędzać z dala od domu, czasami nawet za granicą. Egzotyczne miejsca cieszą się coraz większa popularnością na Sylwestra. Może i Ty skusisz się na zimowy wypad z bliskimi?

Więcej o: