Modny makijaż świąteczny. Jak pomalować się na Święta Bożego Narodzenia?

Święta tuż tuż. Warto przemyśleć zawczasu, jak zamierzamy sie ubrać, uczesać i umalować. Podpowiadamy, jakie trendy królują w tym sezonie, jeżeli chodzi o makijaż.

Jeżeli chodzi o świąteczny makijaż, tegoroczne trendy można podsumować trzema słowami, mianowicie: brokat, szminka, kreska. Zastanawiasz się, jak przełożyć te elementy na piękny makijaż? Sprawdź nasze propozycje świątecznego make-upu!

Julia Wieniawa opowiada o swoim makijażu i chodzeniu bez make-up'u. Sprawdź:

Zobacz wideo

Modny makijaż świąteczny - brokat na powiekach

Od kilku miesięcy, bardzo modnym makijażowym trendem są brokatowe powieki. Look wylansowany przez gwiazdy serialu HBO Euforia, na dobre zagościł na wybiegach i czerwonych dywanach. Idealnie nadaje się na specjalne okazje, takie jak Święta Bożego Narodzenia. Użyj złotego lub srebrnego brokatu i pokryj nim powiekę. Możesz zaszaleć i przyprószyć nim również okolice oczu. Taki makijaż oka dosyć mocno rzuca się w oczy, dlatego rzęsy tylko delikatnie wydłuż przy pomocy tuszu, a usta pomaluj pomadką w naturalnym kolorze różu czy czerwieni. 

Modny makijaż świąteczny - bordowe usta

Jeżeli chcesz w świątecznym czasie olśniewać kobiecością i elegancją, do makijażu użyj bordowej szminki, Ten kolor jest modny już od jesieni, idealnie jednak pasuje również do zimowego makijażu. Pokryj usta pomadką, odciśnij na papierze i powtórz czynność. Dzięki temu, szminka dłużej pozostanie na twoich wargach. Oczy pokryj bardzo delikatnym, jasnym cieniem, a rzęsy wytuszuj. Przy mocnym makijażu ust, unikaj wyrazistego podkreślenia oczu, takie połączenie da efekt przerysowania.

Modny makijaż świąteczny - kreska

Oko podkreślone kreską, wykonaną przy pomocy kredki lub eyelinera to niezawodny sposób na makijaż na specjalną okazję. W tym sezonie możemy zaszaleć i wybrać kolor inny niż czarny. W święta dobrze sprawdzi się bordowy lub granatowy. Tak, dobrze słyszałaś, aktualnie modne są kolorowe kreski na oku. Barwa makijażu musi pasować do stylizacji. Przy takim makijażu oka, usta wystarczy podkreślić bezbarwnym błyszczykiem

Więcej o: