Jak nie zwariować w szaleństwie świątecznych przygotowań? Oto niezawodne rady

Presja kupowania prezentów na ostatnią chwilę, sprzątanie, gotowanie, pieczenie... Wszystko to sprawia, że poziom stresu wzrasta, a czas Świąt zaczyna kojarzyć się z nieprzyjemym napięciem, zamiast ciepła i bliskości. Jak radzić sobie z przedświąteczną gorączką?

Wszyscy kochamy Święta, bo kojarzą nam się ze spokojem, wyjątkową atmosferą czy spotkaniami z najbliższymi. Jednak zanim ten cudowny czas nadejdzie, trzeba się mocno namęczyć. Przecież przygotowania do Świąt to godziny sprzątania, gotowania i robienia zakupów. Jak po takim maratonie być w pełni sił i świetnym nastroju przy wigilijnym stole? Podpowiadamy!

Zobacz wideo Jennifer Lopez świętuje Boże Narodzenie z rodziną

Jak nie zwariować w szaleństwie świątecznych przygotowań? - Odpuść

Czy naprawdę uważasz, że świąteczna atmosfera straci na wartości, jeżeli nie wszystkie okna będą wypolerowane na błysk? Wcale nie, bo to nie porządek jest najważniejszy w Święta. Będziesz jeszcze miała okazje dokończyć sprzątanie, a w Boże Narodzenie odpuść trochę i daj sobie odpocząć. Zwrot w stronę swojej duchowości na pewno dobrze zrobi Tobie i relacjom z bliskimi. Dzięki temu Święta będą przeżyte w pełni, nawet jeśli nie zdążysz wszystkiego posprzątać na czas.

Jak nie zwariować w szaleństwie świątecznych przygotowań? - Postaw na minimalizm

Góry jedzenia i prezentów, przepych i niestety marnotrawstwo. Zastanów się, jak duża część z tego co kupujesz, ląduje na śmietniku. Może warto dobrze przemyśleć zakupy i nie kupować wszystkiego w podwójnej ilości? Przecież nasze żołądki nie powiększają się automatycznie w okresie świąt. Oczywiście, jemy więcej, bo mamy do tego okazje. Dlatego zanim rzucisz się w wir zakupów, zapisz na liście wszystkie potrzebne produkty, wraz z ich ilością. Podobnie sprawa wygląda z prezentami. Jeśli naprawdę nie masz pomysłu na podarunek dla bliskiej osoby, może po prostu zapytaj czego potrzebuje? Oszczędzi Ci to czasu, stresu i sprawi, że prezent będzie udany. 

Jak nie zwariować w szaleństwie świątecznych przygotowań? - Obejrzyj świąteczny film i posłuchaj piosenek

Jeżeli stres i napięcie powstałe w wyniku przedświątecznej gorączki odebrało Ci radość z oczekiwania na nie, przypomnij sobie magiczną atmosferę Świąt, oglądając świąteczny film. W trakcie przystrajania domu czy choinki, włącz znane świąteczne piosenki. Wesołe melodie i teksty na pewno poprawią Ci humor i sprawią, że z niecierpliwością będziesz oczekiwać Bożego Narodzenia. 

Więcej o: