Wierszyki na Boże Narodzenie. Idealne teksty życzeń bożonarodzeniowych

Wierszyki na Boże Narodzenie doskonale sprawdzają się w roli krótkich życzeń wysyłanych mailem, SMS-em lub za pomocą innych środków przekazu.

Życzenia na Boże Narodzenie: tradycyjne czy nowoczesne?

W dobie wszechobecnej komercjalizacji jednym z niezmiennych od lat symboli Świąt Bożego Narodzenia są życzenia. Składamy je nie tylko najbliższym, z którymi spotykamy się przy wigilijnym stole, ale także przyjaciołom, znajomym, członkom organizacji, do których należymy, jak również osobom przypadkowo spotkanym: ekspedientkom w sklepach czy mechanikowi, od którego odbieramy samochód. Jest to bardzo piękny zwyczaj, który powinien być przez nas pielęgnowany, gdyż dzięki niemu czas oczekiwania na święta staje się przyjemniejszy, a na twarzach ludzi częściej gości szczery uśmiech. W momencie, gdy nie możemy osobiście złożyć tradycyjnych życzeń osobie, która jest dla nas ważna, warto wykonać telefon lub wykorzystać inny sposób komunikacji. W tym celu można wysłać mailem, SMS-em lub na jednym z komunikatorów świąteczny wierszyk, rymowane życzenia lub zwyczajnie napisać kilka słów od siebie, aby wyrazić nasze przywiązanie i pamięć mimo dzielącej nas odległości.

Życzenia na święta: czego życzyć najbliższym?

Któż z nas nigdy nie miał dylematu, co powinno się znaleźć w życzeniach dla najbliższych? Chyba nie ma takiej osoby. Życzenia na święta powinny być bowiem szczere, ale jednocześnie nie mogą ingerować w osobiste sprawy osoby, której je składamy. Dlatego warto odpuścić sobie życzenia dotyczące zamążpójścia czy ożenku, a także życzenia powiększenia rodziny, gdyż może to zostać źle odebrane. Biorąc pod uwagę tegoroczne okoliczności, szczególną uwagę warto zwrócić na życzenie zdrowia, gdyż jak się okazało, to od niego zależą wszystkie inne dziedziny naszego życia. Zawsze sprawdzą się także życzenia odnośnie powodzenia w życiu zawodowym, choć takich nie brak podczas przedświątecznych spotkań pracowniczych. Niemniej jednak praca jest ważnym składnikiem codziennego funkcjonowania, więc powodzenie w niej zawsze jest pożądane.

Zobacz wideo Czy święta to dobry moment, by powiedzieć przepraszam? [SONDA]

Wierszyki na święta: przykładowe teksty

Życzenia na święta powinny być proste, ale jednocześnie wyrażać wszystko, czego pragniemy życzyć osobie, do której je adresujemy. W takiej roli sprawdzą się liczne wierszyki na święta, które znaleźć można w internecie. Poniżej znajdziecie kilka przykładowych tekstów do wykorzystania jako życzenia bożonarodzeniowe.

Małą gwiazdkę przed świętami, przyjmij proszę z życzeniami. Może spełni się marzenie, Białe Boże Narodzenie. Lub, gdy przyjdzie Ci ochota, Niech to będzie gwiazdka złota. Bo, gdy spada taka z nieba, Wtedy zawsze marzyć trzeba. No, a jeśli tak się zdarzy, Że srebrzysta ci się marzy. Możesz także taką zdobyć, I choinkę nią ozdobić. Świąt radosnych, przeżyć wzniosłych, w zdrowiu, szczęściu i miłości.
Biały obrus na stoliku, iskry gonią się w kominku, pierwsza gwiazdka mruga z nieba, anioł kolędę Ci śpiewa, a pod karpia łuskami jest mój list z życzeniami...
Jak obyczaj każe stary, strzegąc naszych przodków wiary, chcemy złożyć Wam życzenia, w dniu Bożego Narodzenia. Niech ta gwiazda Betlejemska, gdy zaświeci Wam o zmroku doprowadzi was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.
Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności i my życzymy Wam radości, aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było!
W dniu Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć żarliwe życzenia: Szczęścia, dobrego zdrowia, powodzenia, Oby troski życia zaginęły w mroku, Podczas nadchodzącego Nowego Roku!
Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia. Życzy...

Wierszyki na Boże Narodzenie - najpiękniejsze propozycje

Jakie jeszcze wierszyki na Boże Narodzenie mogą posłużyć jako życzenia dla najbliższych?

Wigilia to nie jest czas,
gdy jest prezentów moc
Wigilia to nie jest czas,
gdy potraw sto na stole
Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
Gdy siedzimy wszyscy w kole,
i MAMY bliskich przy stole.
Spokojnych i zdrowych Świąt!

***

Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Pięknych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia!

***

Białe wąsy, biała broda
Tylko śniegu nie ma - szkoda
Iskry sypią się spod sań
Po asfalcie pędzi drań
Spieszył się, bo pusto w worku,
Ale teraz stoi w korku

Więcej o: