Prezent dla babci- sprawdź, co podarować babci pod choinkę

Prezent dla babci musi być wyjątkowy. Zamiast iść na skróty i kupować sztampowy zestaw kosmetyków, lepszym rozwiązaniem będzie dedykowany podarunek kupiony z myślą o danej osobie. Coś, co wywoła szczery uśmiech na twarzy lub naprawdę się przyda.

Prezent dla babci: co podarować?

Prezent dla babci pod choinkę warto dobrać do charakteru nestorki. Niektórym babciom radość sprawi książka kucharska, innym elegancki szal lub nowa torebka. Poniżej prezentujemy listę prezentów dla różnych osobowości, kto wie, być może wśród nich znajdzie się prezent także dla Twojej babci.

Co dla babci na święta? Praktyczne podarunki

Babcie zazwyczaj nie lubią wydawać niepotrzebnie pieniędzy, często zbierają każdy grosz tylko po to, aby sprawić radość wnukom. Na pytanie co chciałyby dostać na prezent, potrafią się nawet obruszyć lub odpowiedzieć jak zwykle: ''nic mi nie potrzeba''. Co wybrać dla babci na święta, która z zasady bardziej lubi dawać niż otrzymywać prezenty? W tym przypadku warto postawić na aspekt praktyczny:

  • nowa zastawa, która pozwoli przyjąć na obiedzie całą rodzinę, 
  • ulubiony gatunek kawy w komplecie z ładną filiżanką, 
  • lekki wózek na zakupy i para ciepłych rękawiczek, 
  • lampka do czytania z mocną żarówką,
  • radio, a nawet nowy telewizor, który dla seniorów jest często oknem na świat, 
  • nowy telefon do rozmów z wnukami plus szybki internet. 

Praktyczne podarunki sprawią, że życie babci stanie się lżejsze i łatwiej będzie jej poradzić sobie w nowoczesnym świecie, niezależność to klucz do szczęścia dla wielu seniorów

Prezent dla babci pod choinkę: z nutką nostalgii 

Wiele osób w podeszłym wieku lubi sięgać pamięcią do czasów swojej młodości, z namaszczeniem przechowują rodzinne listy i pamiątkowe przedmioty. Kluczem do wyboru idealnego prezentu dla babci pod choinkę będzie więc historia rodziny. 

  • Ciekawym pomysłem może być na przykład ręcznie wykonane drzewo genealogiczne opatrzone zdjęciami pradziadków, dziadków, rodziców oraz wnuków. 
  • Bardzo popularnym pomysłem na prezent są też fotoksiążki. Seniorzy rzadko korzystają z social mediów i w przeciwieństwie do nas nie mają w telefonie pokaźnej galerii zdjęć. 
  • Miłą niespodzianką może być też umówiona wcześniej rozmowa na Skypie z dawno niewidzianą przyjaciółką lub kuzynką, dla seniorów, którzy prowadzą bujne życie towarzyskie, będzie to strzał w dziesiątkę. 

Wiemy już, jaki podarować prezent dla babci pod choinkę, która lubi powspominać stare czasy. Jednak warto podkreślić, że współczesne babcie to często osoby aktywne zawodowo, które oprócz wnuków mają też inne sprawy na głowie. Co będzie idealnym prezentem dla zajętego seniora? 

Prezenty dla babci, która codziennie chodzi do pracy 

Osoby aktywne zawodowo docenią ładne przedmioty, które pomogą im zbudować profesjonalny wizerunek w pracy. Nowa torebka, jedwabna apaszka, dobrze skrojony żakiet, kryjący podkład do twarzy- to ponadczasowe hity, które sprawdzą się w tym przypadku. Na koniec dnia babcia jest przecież kobietą, która lubi się ładnie ubrać i nakłada makijaż nie tylko od święta

Idealne prezenty dla babci bez względu na sytuację zawodową i zainteresowania to coś, czego nie można kupić. Najdroższym prezentem na świecie jest czas, który możemy poświęcić drugiej osobie. Popołudnie z najnowszym sezonem The Crown oraz długi spacer będzie doskonałym podarunkiem. Wspólne chwile z babcią są na wagę złota. 

Zobacz wideo Chlebek w słoiku - świąteczny prezent od serca
Więcej o: