Choinka 2020: jak ją ubrać? Różne odsłony świątecznego drzewka

Choinka 2020 - co zrobić, by była piękna, modna i stała się prawdziwą ozdobą tegorocznych świąt? Przedstawiamy pomysły, mogące Ci pomóc podjąć decyzję przy wyborze drzewka, które już niedługo będzie ważnym bohaterem w Twoim domu.

Modna choinka 2020, czyli jaka?

Modna choinka 2020 sprawi, że zachwycisz wszystkich domowników i niespodziewanych gości, którzy mogą się pojawić w Twoim domu w czasie świąt. Tak naprawdę, jeśli chodzi o samo drzewko, opcji jest wiele. Niektórzy sięgną po wersję naturalną, pachnącą lasem i roztaczającą wokół siebie magiczną aurę. Inni z kolei wybiorą choinkę sztuczną, którą po świętach będą mogli schować i zaczekać z nią na kolejny grudzień. Są też tacy, którzy szukają bardziej ekologicznych rozwiązań. W tym roku panuje moda na te ostatnie, a także na choinki naturalne, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Może i Ty wpiszesz się w ten trend?

Choinka. Zdjęcie ilustracyjneChoinka. Zdjęcie ilustracyjne Africa Studio/shutterstock.com

Niezależnie jednak od tego, jakie drzewko ostatecznie stanie w Twoim salonie czy innym pokoju dziennym, pomyśl, jak będzie wyglądało w połączeniu ze świątecznymi dekoracjami. Najlepiej będzie postawić na minimalizm i prostotę. Świetnie sprawdzą się ozdoby naturalne, wykonane chociażby ze słomy czy drewna. To one wprowadzą do mieszkania ten niepowtarzalny klimat, który zostanie przez całe święta, potęgując rodzinną atmosferę ciepła i jedności. Na choince można też zawiesić ręcznie robione pierniki czy inne ciasteczka, stanowiące nieskomplikowane, choć bardzo oryginalne dekoracje. Dla tych, którzy kochają przepych i wnętrza glamour, pozostają natomiast duże, świetliste bombki.

Stroik świąteczny 2020 to wspaniała dekoracja na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjne Stroik świąteczny 2020. Jaki powinien być? Co w tym roku jest w modzie?

Ekologiczna choinka – zaszalej z pomysłem i wesprzyj środowisko

Ekologiczna choinka? Czemu nie! Zwykle pod hasłem "najbardziej ekologiczne drzewko świąteczne" kryje się po prostu choinka naturalna, jeśli jednak chcesz być naprawdę eko, pomyśl o alternatywie, która nie będzie się składała z plastiku, a zarazem oszczędzi Ci widoku żywego drzewka, umierającego po jakimś czasie w zaciszu Twojego domu.

Choinka 2020. Zdjęcie ilustracyjneChoinka 2020. Zdjęcie ilustracyjne lithiumphoto/shutterstock.com

Ekologiczna wersja może być stworzona z niewymagającego materiału, jakim jest tektura i ozdobiona w taki sam sposób, jak tradycyjna choinka. Można też wykonać wieloletnie drzewko z drewna lub kupić gotową konstrukcję i obwiesić ją efektownymi łańcuchami (taka choinka będzie świetnym uzupełnieniem wnętrza utrzymanego w skandynawskiej stylistyce). Nieszkodliwą dla środowiska choinkę można też wykonać z pozbieranych patyków, większych gałęzi czy… po prostu namalować na kartonie, ten zawiesić na ścianie i następnie odpowiednio ozdobić. Wszystko tak naprawdę zależy tylko od Twojej pomysłowości.

 

Ekologiczna choinka. Zdjęcie ilustracyjneEkologiczna choinka. Zdjęcie ilustracyjne Tatyana Soares/shutterstock.com

Choinka w doniczce – efektowne drzewko dla lubiących zimowe klimaty

Choinka w doniczce często pojawia się w rozmaitych sklepach, także supermarketach, przy okazji sprzedaży świątecznych dekoracji. Szczególnie popularne są małe drzewka, które można postawić na blacie w kuchni, biurku czy małym stoliku, a następnie z wyczuciem obwiesić ozdobami w taki sposób, by ich nie przytłoczyć. Ciekawą opcją będzie też pokrycie ich sztucznym śniegiem.

 

Większe egzemplarze powinno się kupować w specjalnych szkółkach, gdzie są odpowiednio przygotowane do swojej roli. Takie duże, żywe drzewko, o ile przez cały czas było hodowane w pojemniku, gdy spełni już swój świąteczny obowiązek, można wsadzić do gruntu (na przykład w ogrodzie). Trzeba jednak mieć świadomość, że nie powinno ono za długo stać w domu, by nie został zaburzony jego zimowy stan spoczynku.

 

Choinki w doniczce, zwłaszcza te, które sadzi się do gruntu, uważane są za bardziej ekologiczne, ponieważ nie ulegają zmarnowaniu po świętach, a jednocześnie są przecież w pełni naturalne.

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Ozdoby świąteczne DIY mogą być bardzo różnorodne. Zdjęcie ilustracyjne Ozdoby świąteczne DIY- sprawdź, jak zamienić wnętrza w prywatną Narnię

Sztuczna choinka – praktyczna alternatywa dla naturalnego drzewka

Sztuczna choinka w swojej typowej formie nie przemawia do wszystkich, ponieważ okazuje się mało ekologiczna ze względu na wykonanie z plastiku. Dzisiaj można jednak sięgnąć po jej ekologiczne alternatywy, które zostały wymienione już wyżej. Sztuczna choinka to rozwiązanie na długie lata, ponieważ po świętach będzie można bez problemu złożyć ją i schować. Na kolejną zimę może zaczekać w garażu, piwnicy, a nawet w szafie. To świetny wybór dla tych, którzy nie mają czasu rozglądać się co roku za nowym drzewkiem i nie lubią widoku osypujących się igieł. Na sztucznym drzewku skorzystają też właściciele zwierząt, ponieważ naturalna choinka prawie na pewno okaże się trująca dla ich czworonogów.

Choinka i dekoracje świąteczne. Zdjęcie ilustracyjneChoinka i dekoracje świąteczne. Zdjęcie ilustracyjne Oxik/shutterstock.com

Więcej o: