Świąteczne filmy romantyczne - sprawdź, które koniecznie musisz obejrzeć

Świąteczne filmy romantyczne to doskonałe propozycje na bożonarodzeniowy czas, spędzany z tymi, na których naprawdę nam zależy. Poznaj lub przypomnij sobie najlepsze produkcje tego rodzaju i poczuj prawdziwą magię.

Świąteczne komedie romantyczne: najlepsze filmy z tej kategorii

Świąteczne komedie romantyczne bawią, wzruszają i przede wszystkim pozostawiają w sercu ślad, którego tak łatwo się nie zapomina. Dzięki nim można poczuć rodzinne ciepło, uwierzyć w szczęście i miłość do utraty tchu, a jednocześnie zrelaksować się przed ekranem telewizora czy komputera. Niektóre pozycje to obowiązkowe filmy na Boże Narodzenie, do jakich warto co jakiś czas powracać.

  • "To właśnie miłość" (2003), reż. Richard Curtis

Ten wyjątkowy film, debiut reżyserski Richarda Curtisa, na długo zapadnie Ci w pamięć. Produkcja składa się właściwie z kilku historii, które tylko z pozoru nie łączą się ze sobą. Mężczyzna, który właśnie objął urząd premiera (Hugh Grant) zostaje zauroczony w jednej z pracownic swojego biura. Z początku to do niego nie dociera, kiedy jednak orientuje się w sytuacji, stara się zrobić wszystko, by ją sobą zainteresować. Daniel (Liam Neeson) nie potrafi przejść do porządku dziennego po śmierci swej ukochanej żony, a pisarz, Jamie (Colin Firth), po raz kolejny przeżywa rozstanie i decyduje się uciec do swojego domku nad jeziorem, gdzie planuje relaks przy tworzeniu kolejnej książki. Niespodziewanie intryguje go Aurelia (Lucia Moniz), zajmująca się domem. Harry (Alan Rickman) z kolei pozwala na to, by jego młoda pracownica go adorowała, nie mając pojęcia, że jego żona domyśla się wszystkiego, a sytuacja ta sprawia jej ból. Tymczasem Julia (Keira Knightley) nie może pojąć, dlaczego najbliższy przyjaciel jej męża trzyma się od niej na dystans. Każde z nich już niebawem przekona się, czym jest miłość, a to wszystko wydarzy się w świątecznej scenerii.

'To właśnie miłość' to jedna z komedii romantycznych, do których chętnie się wraca'To właśnie miłość' to jedna z komedii romantycznych, do których chętnie się wraca fot. mat. pras.

  • "Holiday" (2006), reż. Nancy Meyers

Wyjątkowa świąteczna opowieść wynikająca z… dzieła przypadku. Amanda (Cameron Diaz), będąca właścicielką agencji reklamowej w Los Angeles, właśnie odkryła, że jej chłopak dopuszcza się zdrady. W tym samym czasie Iris (Kate Winslet), prowadząca rubrykę towarzyską w jednej z londyńskich gazet, musi żyć z myślą, że mężczyzna, którego od dawna kocha, właśnie żeni się z inną. Obie, choć dzielą ich setki kilometrów, spotykają się za pośrednictwem witryny internetowej, na której ludzie decydują się na tymczasową zamianę domów. Tym sposobem Amanda ląduje w pokrytej śniegiem Anglii, a Iris przyjeżdża do Los Angeles. Obie na czas świąt chcą po prostu odpocząć i zapomnieć o problemach. Niespodziewanie w ich życiu pojawiają się jednak kolejni mężczyźni: Amanda zbliża się do przystojnego brata Iris, Grahama (Jude Law), Iris natomiast znajduje wspólny język z kompozytorem muzyki filmowej, Milesem (Jack Black). Czy to możliwe, by obie znalazły miłość?

'Holiday', kadr z filmu"Holiday", kadr z filmu Mat. prasowe

  • "Last Christmas" (2019), reż. Paul Feig

Kolejna świąteczna historia miłosna. Kate (Emilia Clarke), która pracuje w ogromnym domu towarowym w Londynie, wciela się w rolę elfa. Niestety, nie ma za co lubić swojego życia, ponieważ od dłuższego czasu składa się ono niemal z samych nieszczęść, wynikających zresztą z nieodpowiednio podejmowanych decyzji. Niespodziewanie jednak na drodze kobiety pojawia się Tom (Henry Golding), przystojny, czarujący, chciałoby się powiedzieć – chodzący ideał. To dzięki niemu w sercu Kate odżywa nadzieja na lepsze jutro. Niestety, kiedy tylko nastaje czas radosnego oczekiwania na święta, w jej życiu wszystko zaczyna się komplikować.

'Last Christmas''Last Christmas' Kadr z plakatu filmu 'Last Christmas'

Choinka 2020 powinna być wyjątkowa. Zdjęcie ilustracyjne Choinka 2020: jak ją ubrać? Różne odsłony świątecznego drzewka

Filmy świąteczne – poznaj najlepsze polskie produkcje

Filmy świąteczne rozgrywają się w bardzo różnej scenerii. Ciekawe produkcje w bożonarodzeniowym duchu można także znaleźć wśród propozycji z naszego kraju. Z gąszczu pełnych ciepła i nierzadko romantycznych historii warto wyłuskać te najlepsze i cieszyć się ich niebanalnością, docierając do głęboko ukrytej magii świąt.

  • "Cicha noc" (2017), reż. Piotr Domalewski

Intrygująca historia, która może wiele zmienić w życiu bohaterów. Adam (Dawid Ogrodnik) pracuje za granicą, dlatego rzadko kiedy zjawia się w rodzinnym domu. Wyjątkowo jednak, ku zaskoczeniu bliskich, nagle staje na progu dokładnie w Wigilię Bożego Narodzenia. Na początku nie chce się chwalić, co tak naprawdę ściągnęło go do Polski, z czasem jednak przedstawia własne plany ojcu (Arkadiusz Jakubik), skłóconemu z nim bratu (Tomasz Ziętek) i siostrze (Maria Dębska). Żaden z uczestników wieczerzy nie podejrzewa jednak nawet, jak wiele zmieni się tej nocy.

'Cicha noc''Cicha noc' fot. Robert Jaworski, Studio Munka

  • "Listy do M." (2011), reż. Mitja Okorn

Film, który w pewnym sensie stał się już symbolem nadchodzących świąt. To tak naprawdę kilka historii rozgrywających się w bożonarodzeniowej scenerii. Pięciu kobietom, a także pięciu mężczyznom uda się odnaleźć miłość w trakcie świątecznego zamieszania. Na ekranie pojawią się takie gwiazdy, jak Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner, Paweł Małaszyński, Wojciech Malajkat czy Tomasz Karolak. "Listy do M." doczekały się też kontynuacji: części drugiej, trzeciej i czwartej (ostatnia z nich czeka na premierę kinową).

Listy do MListy do M Produkcja TVN

Stroik świąteczny 2020 to wspaniała dekoracja na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjne Stroik świąteczny 2020. Jaki powinien być? Co w tym roku jest w modzie?

Filmy świąteczne: Netflix też ma swoje propozycje

Ty też lubisz od czasu do czasu sięgnąć po filmy świąteczne? Netflix ma kilka komedii romantycznych w świątecznym klimacie, a te dwie musisz zobaczyć!

  • "Randki od święta" (2020), reż. John Whitesell

Nowość na platformie Netflix, która na pewno wywoła u Ciebie niejeden uśmiech. Bo nie każdy przecież musi lubić święta, prawda? Taką filozofię życiową wyznają Sloane (Emma Roberts) i Jackson (Luke Bracey). Jako single, zwykle albo muszą spędzać czas z dziećmi, albo u boku znalezionej na siłę osoby towarzyszącej. Oboje wpadają na siebie podczas jednych z najbardziej beznadziejnych obchodów świąt Bożego Narodzenia. Wtedy też umawiają się, że przez kolejny rok będą swoimi stałymi partnerami od święta. Okazuje się, że świetnie się razem bawią, a z czasem dochodzi do tego, że zaczynają z utęsknieniem oczekiwać swojego towarzystwa.

Kadr z filmu 'Randki od święta'Kadr z filmu 'Randki od święta' Netflix

  • "Cztery gwiazdki" (2008), reż. Seth Gordon

Tym razem pora na świąteczne odwiedziny. Brad (Vince Vaughn) i Kate (Reese Witherspoon) wyjątkowo nie zdołają uciec przed krewnymi. Jako że nie mają wyjścia, muszą odwiedzić cztery różne przyjęcia świąteczne u każdego z ich rozwiedzionych rodziców. To będzie naprawdę szalony dzień. I jak wpłynie na dwójkę bohaterów?

Kadr z filmu 'Cztery Gwiazdki'Kadr z filmu 'Cztery Gwiazdki' Materiały promocyjne

Zobacz wideo Świąteczne filmy. Jakie lubimy najbardziej?
Więcej o: