Prezent dla żony na święta: co wybrać, by urzec swoją ukochaną?

Prezent dla żony na święta to bardzo ważny i niekiedy trudny wybór. W końcu chcemy sprawić, aby najbliższa nam osoba poczuła się doceniona i kochana. Sprawdź koniecznie nasze propozycje na najlepsze prezenty pod choinkę dla żony.

Pomysł na prezent dla żony, czyli czego absolutnie nie należy kupować

Pomysłów na prezent dla żony zazwyczaj z roku na rok przybywa. W miarę upływu czasu małżonkowie poznają się lepiej (przynajmniej tak powinno być), wiedzą co ich interesuje i ciekawi. Im lepiej znamy się nawzajem, tym wybór prezentu powinien być prostszy, jednak w praktyce wcale tak nie jest. Wręczając upominek świąteczny, chcemy sprawić komuś przyjemność, jednak czasem trudno przewidzieć co w danym momencie przyniesie radość drugiej osobie. Panowie poszukujący prezentu pod choinkę dla żony powinni, wybierając go, kierować się kilkoma ważnymi zasadami, z których naczelną jest ta, aby nie kupować prezentów praktycznych i użytkowych. Co to znaczy? Wszelkiego typu sprzęty AGD i te gospodarstwa domowego nie są odpowiednim podarkiem dla żony. Pamiętajmy, że nowy odkurzacz czy mikser planetarny na pewno przyda się w każdym domu, jednak nie sprawdzi się w roli romantycznego prezentu dla ukochanej. 

Prezent dla żony pod choinkę: pomysły, które zawsze się sprawdzą

Kobiety wbrew pozorom nie są bardzo wymagające pod względem prezentów od ich ukochanych mężów. Liczy się przede wszystkim pamięć, ale też inwencja i pomysłowość. Panowie, którzy mają żyłkę majsterkowicza, na pewno ucieszą swoją damę własnoręcznie wykonaną szkatułką na biżuterię, organizerem na kosmetyki lub inne drobiazgi. Ci, którzy nie mogą pochwalić się zdolnościami manualnymi, muszą sięgać po sprawdzone sposoby na upominek. Do najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej pożądanych prezentów dla żony pod choinkę należą:

  • biżuteria - ta zawsze urzeka kobiety; mogą to być lśniące kolczyki idealne do świątecznej stylizacji lub subtelna przywieszka, która dobrze komponować będzie się z codziennym outfitem. Warto decydować się na biżuterię złotą, gdyż jest ona ponadczasowa i niezwykle trwała - regularnie czyszczona będzie cieszyć swoim blaskiem przez lata.
  • perfumy - to zdecydowanie bardziej "grząski temat"; decydując się na ich zakup trzeba dobrze znać gust żony lub podpatrzeć jakie perfumy ma w swojej toaletce
  • książka - jeśli twoja żona jest zapalonym czytelnikiem, wówczas książka na pewno okaże się trafnym prezentem; warto skorzystać z listy bestsellerów, ale także wziąć pod uwagę to, po jaki gatunek literatury najchętniej sięga
  • płyta CD - kto z nas nie lubi muzyki i nie ma swoich ulubionych wykonawców; warto podpytać żonę, jakie hity wpadły jej ostatnio w ucho i podrzucić pod choinkę album ulubionego wykonawcy.

Prezent dla żony na gwiazdkę: nietypowe prezenty jak najbardziej w cenie

Prezent dla żony na gwiazdkę może także przybrać nieco inną formę. Każda kobieta z radością przyjmie voucher na usługi kosmetyczne lub fryzjerskie. Równie dobrze w roli prezentu sprawdzi się weekend w SPA lub inny wyjazd wypoczynkowy.

Często przygotowując prezenty świąteczne zapominamy o tym, że upominek pod choinkę wcale nie musi mieć materialnej formy. Każda żona będzie wdzięczna kiedy jej mąż zaoferuje jej wolne popołudnie od domowych obowiązków lub zaproponuje, że zajmie się dziećmi, by ona mogła w spokoju poczytać lub obejrzeć interesujący film. Takie drobne gest mogą być równie wspaniałym prezentem co najdroższe upominki, choć nie da się ich zapakować i włożyć pod choinkę. W takim przypadku widać bowiem, że prezent jest naprawdę odpowiedzią na potrzeby osoby obdarowywanej, a mąż, który go przygotowuje, zna swoją ukochaną i wie dokładnie jak ją uszczęśliwić.

Zobacz wideo Pomysły na prezenty świąteczne. Zrób je sam
Więcej o: