Jakie drzewko na choinkę będzie najlepsze? Ten gatunek sprawdzi się idealnie na święta

Boże Narodzenie już za dwa tygodnie, dlatego warto pomyśleć o świątecznym drzewku. Żywa choinka powinna być dobrana w zależności od preferencji domowników - niektóre okazy wydzielają intensywny zapach, podczas gdy inne nie gubią igieł. W wielu mieszkaniach sprawdzi się też sztuczna choinka na pniu.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to najlepszy czas na podjęcie decyzji o wyborze drzewka na choinkę. Według tradycji należy ją ubrać dopiero 24 grudnia, gdy wszyscy domownicy zbiorą się w domu i zrobią to razem. Niektórzy jednak wolą cieszyć się ozdobami i światełkami dużo wcześniej. Na jaki gatunek się zdecydować? Okazuje się, że niektóre nie gubią igieł, a inne wydzielają przyjemne zapachy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Intensywny zapach na Boże Narodzenie. Jaka jest najlepsza choinka na święta?

Wybierając choinkę na święta, warto rozważyć z pozostałymi domownikami, na czym zależy wam najbardziej. Jeśli pierwsze skrzypce gra intensywny zapach drzewka, dobrze sprawdzi się świerk pospolity lub świerk srebrny (kłujący). Woń wydzielana przez choinkę będzie wyczuwalna niemalże w całym domu i to bez potrzeby bliskiego podchodzenia do drzewka. Wadą świerków jest szybkie gubienie igieł, dlatego warto kupić drzewko do domu dopiero przed świętami. Należy też ustawić choinkę w chłodnym pomieszczeniu, z dala od źródeł ciepła, na przykład grzejników. Istotne jest również regularne podlewanie świątecznego drzewka. Odpowiednio pielęgnowany świerk wytrzyma w mieszkaniu mniej więcej dwa tygodnie.

Pamiętaj, by przed wyborem żywej choinki upewnić się, że nikt z domowników nie cierpi na alergie, które nasilą się podczas bliskiej obecności drzewa w domu.

Piękna, żywa choinka. Z której nie opadają igły?

Jeśli zależy ci na tym, by choinka nie gubiła igieł, warto postawić na świeżą, młodą jodłę, która zostanie wniesiona do domu niedługo od ścięcia. Drzewko wytrzyma w domowych warunkach nawet dwa miesiące — igły, zamiast opadać, będą brązowieć i zasychać. Gęstość i szlachetny wygląd jodły sprawiają, że dekoracje będą się pięknie prezentować. Niewątpliwym atutem jest również to, że gałęzie są miękkie i nie kłują, dlatego dobrze nadają się do domów, w których mieszkają małe dzieci.

Sztuczna choinka na pniu. Alternatywa dla żywych drzewek

Jeśli cierpisz na alergię lub nie chcesz trzymać w domu ściętego drzewka, możesz wybrać sztuczną choinkę. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się nowoczesne drzewka na pniu, które dodają mieszkaniu świątecznej aury. W zależności od preferencji można wybrać wysoki lub niski pień. Niektóre egzemplarze posiadają efekt sztucznego śniegu, dlatego wyglądają, jakby zostały dopiero co przyniesione z lasu.

Więcej o: