Prezent na mikołajki dla koleżanki z pracy nie musi być sztampowy [pomysły, inspiracje]

Prezent na mikołajki dla koleżanki z pracy to miły gest, który z pewnością bardzo ucieszy obdarowana osobę. Przy jego wyborze można kierować się różnymi czynnikami. Od czego zależy wybór odpowiedniego prezentu na mikołajki dla koleżanki z pracy i jak go dokonać?

Prezent na mikołajki w pracy — miły gest o dużym znaczeniu

Prezent na mikołajki dla koleżanki z pracy to w niektórych miejscach pracy tradycja, a w niektórych jedynie dobra wola konkretnych pracowników. Prezent na mikołajki w pracy to miły dodatek do celebrowania jednego z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Któż z nas nie lubi mikołajek? 6 grudnia w kalendarzu to ulubiona data wielu z nas i nie trzeba być dzieckiem, aby czuć wyjątkowość tego dnia. Najmłodsi czekają na prezenty od Mikołaja, natomiast starsi trudzą się w przemyśleniach, jak mogą pomóc Mikołajowi w dostarczaniu najbardziej wyczekiwanych prezentów. Mikołajki bardzo często świętowane są także w pracy, w gronie najbliższych współpracowników oraz kolegów i koleżanek "po fachu". Jednym z miłych gestów tego dnia, są prezenty na mikołajki. W pracy często panuje tradycja wzajemnego obdarowywania się drobnymi upominkami, których wartość mieści się w określonym budżecie. W zależności od przyjętej metody wzajemnego obdarowywania się prezentami mikołajkowymi mogą nimi być przedmioty ściśle określone i wskazane przez daną osobę lub przybrać formę niespodzianki. Jakie prezenty na mikołajki dla koleżanki z pracy będą trafione i ucieszą obdarowaną osobę? 

Prezent dla koleżanki z pracy na mikołajki. Świąteczny kubek

Prezent dla koleżanki z pracy na mikołajki może mieć typowo praktyczny, a przy tym uroczy charakter. W okresie przedświątecznym na półkach sklepowych pojawia się szereg kubków ceramicznych z motywami świątecznymi. Niektórzy są ich wiernymi fanami i kolekcjonerami, wyszukując co roku nowych wzorów. Trzeba przyznać, że mają one swój czar, za którym często stoi oryginalny design. Kubki świąteczne przepełnione są dekoracjami i motywami typowymi dla świąt Bożego Narodzenia. Często przybierają oryginalny kształt, np. choinki, Mikołaja, piernikowego ludzika, renifera lub bałwana. W ostatnim czasie bardzo modne są kubki "odwrócone do góry nogami". W związku z dużą popularnością tego rodzaju gadżetów pojawiają się również ich wersje świąteczne. Świąteczny kubek idealnie sprawdzi się podczas przerwy na wspólną kawę bądź herbatę. Jego oryginalny wygląd na pewno wprowadzi w niezwykłą przedświąteczną atmosferę. Do środka można wrzucić dodatkowo odrobinę ulubionych słodyczy lub nową kawę/herbatę do wypróbowania. 

Zobacz wideo Pomysły na prezenty świąteczne. Zrób je sam.

Co kupić koleżance z pracy na mikołajki? 

Jeżeli dobrze znasz osobę, dla której masz wybrać prezent, to z pewnością masz także wiedzę na temat jej zainteresowań i hobby. Co kupić koleżance z pracy na mikołajki idąc tym tropem? Jeżeli wiesz, że Twoja koleżanka nie umie żyć bez czytania i zarywa noce nad kolejną częścią ulubionej serii książek, to propozycją prezentu na mikołajki w pracy może być właśnie nowy egzemplarz do kolekcji. Warto jednak wcześniej upewnić się, czy wybranego przez Ciebie tytułu koleżanka nie ma już na półce i nie dojdzie do zdublowania. Może użyć do tego celu małego podstępu? Innym pomysłem na prezent mikołajki dla koleżanki z pracy, mogą być drobne elementy dekoracyjne, np. świece zapachowe. Świetnie sprawdzą się podczas długiego zimowego popołudnia i wieczoru. Świąteczne świece zapachowe wprowadzają wyjątkowy klimat w mieszkaniu. Można je znaleźć w bardzo oryginalnych kształtach i formach, które na pewno ucieszą oko i otulą wyjątkowym zapachem.

Co na prezent dla koleżanki z pracy? 

Jeżeli nie masz pewności co do tego, czy dany prezent będzie trafiony, możesz postawić na nieco inne rozwiązanie. Co na prezent dla koleżanki z pracy w takiej sytuacji? Wiele sklepów z różnych branży oferuje swoim klientom możliwość zakupu na prezent kart podarunkowych o określonej wartości. W ten sposób można nabyć karty podarunkowe np. do sklepów z dekoracjami wnętrz, księgarni, drogerii czy nawet różnych platform internetowych zajmujących się sprzedażą. Jest to — można powiedzieć - "bezpieczne" rozwiązanie w sytuacji, gdy nie znasz zbyt dobrze upodobań drugiej osoby i obawiasz się, że możesz nie trafić w jej gust. Osoba, która otrzyma kartę podarunkową, będzie mogła wykorzystać ją w dowolny sposób i nabyć to, co naprawdę lubi i czego potrzebuje. Dzięki temu wiesz, że prezent będzie trafiony. Zbliżonym pomysłem może być zakup vouchera na drobny zabieg kosmetyczny bądź masaż. Taki prezent z pewnością ucieszy Twoją koleżankę, bo która z nas nie lubi od czasu do czasu zrelaksować się i zadbać tylko o siebie?

Zobacz też: Prezent na mikołajki dla niej. Pomysły na upominek, który spodoba się każdej kobiecie

Więcej o: