Do sprzątania łazienki przed świętami używam jednego produktu. Na błysk czyści kabinę, kafelki i kran

Przed świętami lista rzeczy do zrobienia jest naprawdę długa. Sprzątanie domu, szukanie i pakowanie prezentów oraz gotowanie zajmuje mnóstwo czasu. Jeśli chcesz go zaoszczędzić, zastosuj domowy trik, który szybko pomoże ci się uporać z brudną łazienką. Dzięki niemu o wiele dłużej będzie też wyglądała na czystą i lśniącą.

Nie da się ukryć, że to właśnie sprzątanie jest największą częścią przygotowywań do świąt. Warto więc dobrze rozłożyć sobie zadania, by nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. O wiele szybciej można przede wszystkim zająć się przedświątecznym sprzątaniem łazienki. Z domowymi sposobami nie zajmie to wiele czasu, a do tego pomieszczenie o wiele dłużej niż zwykle będzie wyglądało czysto i schludnie. Jak to zrobić? 

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak najłatwiej wyczyścić łazienkę? Odpowiedni detergent to podstawa

Żeby szybko posprzątać łazienkę bez szorowania, należy mieć w zanadrzu detergent, który pomoże uporać się z wszelkim brudem, kurzem i kamieniem. Zwykle sięgamy po środki czystości ze sklepu, lecz jeśli nam się skończyły i nie mamy ich pod ręką, można przygotować domowy płyn, który nie tylko doskonale zwalcza brud, lecz także fantastycznie pachnie. Jest to również świetna alternatywa dla płynu na bazie octu, którego aromat nie każdy jest w stanie znieść. Wystarczy połączyć jedynie pół litra ciepłej wody z sokiem wyciśniętym z dużej cytryny. Mieszankę przelej do butelki z atomizerem, by łatwiej było nakładać ją na brodzik, kabinę prysznicową lub kafelki w łazience. Płyn z sokiem cytrynowym doskonale poradzi sobie ze wszelkimi zabrudzeniami.

Pozbądź się kamienia z armatury na długi czas. Wystarczy niepozorny kosmetyk

Kiedy już łazienka będzie lśniła czystością, warto zadbać o to, by efekt utrzymał się o wiele dłużej niż zwykle. Szczególnie jeśli dokładnie wysprzątaliśmy ją kilka dni przed świętami. Wiele osób może być zaskoczonych, ale pomoże w tym oliwka dla dzieci. Należy nanieść kilka kropli na kran przy zlewie, słuchawkę prysznicową lub kabinę prysznicową i dokładnie wypolerować powierzchnię miękką ściereczką. W ten sposób wszystko nie tylko zalśni czystością, lecz także zostanie odpowiednio zabezpieczone. Tłusta, niewidoczna warstwa sprawi, że woda nie będzie osiadać na jej powierzchni, a tym samym osad z kamienia zacznie dużo później pojawiać się np. na kranie.

Więcej o: