Dekoracje bożonarodzeniowe za grosze? Biegnij do sklepu po drążek prysznicowy. "To jest genialne"

Każdy dobrze wie, że najtańsze i najpiękniejsze dekoracje świąteczne można przygotować samodzielnie w domowym zaciszu. Jedna z użytkowniczek Instagrama podzieliła się nietypowym wykorzystaniem prysznicowego drążka. Dzięki niemu dekoracje bożonarodzeniowe będą jeszcze piękniejsze.

Dekoracje bożonarodzeniowe zalewają sklepowe półki, a na niektóre z nich czekają atrakcyjne promocje. Wielu już ozdobiło wnętrza świątecznymi dodatkami, a inni zwlekają z tym jak najdłużej. Bez względu na to, w której grupie jesteś, koniecznie poznaj dwa domowe sposoby na genialne dekoracje bożonarodzeniowe. Dzięki nim szybko wprowadzisz świąteczny klimat do swojego domu.

Zobacz wideo Świąteczne bombki na choinkę. Jak wykonać je w domu?

Dekoracje bożonarodzeniowe DIY. Wzięła drążek prysznicowy, by wykorzystać go w nietypowy sposób

Użytkowniczka Instagrama z profilu @ally.hovious dzieli się z obserwatorami oraz obserwatorkami wieloma trikami. Filmik z jednym z nich udostępniła niedawno w mediach społecznościowych i od razu odbił się w nich szerokim echem. Wszystko za sprawą nietypowego wykorzystania drążka łazienkowego. Allyson Hovious pokazała, że nie trzeba wiercić dziur w ścianach, by cieszyć się fantastycznymi, świątecznymi girlandami. Wystarczy sięgnąć po drążek teleskopowy, który w sklepach można kupić już za kilka złotych.

 

Nagranie z trikiem odtworzono na Instagramie ponad 8,6 mln razy oraz wielokrotnie je komentowano. Allyson Hovious pokazała na nim, jak mocuje drążek we framudze drzwi, a następnie oplata go sztucznymi gałązkami, by cały został pokryty. Do tak przygotowanej girlandy warto przyczepić szyszki, bombki oraz inne świąteczne dekoracje, a na koniec umieścić ją na wysokości, na której ozdoba finalnie powinna się znajdować. 

Ale fajnie. To jest genialne!
Nie wiedziałam, że tego potrzebuję...
Muszę tego spróbować.

Zrób jedną rzecz. Samodzielnie stworzysz piękne ozdoby bożonarodzeniowe

Piękne świąteczne dekoracje możesz stworzyć też z tego, co masz już w domu oraz z elementów, jakie zbierzesz podczas spaceru. Dzięki temu będą nie tylko ekologiczne, lecz także naturalne i równie efektowne jak ozdoby ze sklepu. Do przygotowania efektownej dekoracji potrzebujesz jedynie przezroczystego wazonu, lampek LED na baterie, iglastych gałązek oraz kilku szyszek. W wazonie umieść lampki, a następnie poprzeplataj między nimi szyszki i gałązki tak, by zakryć element z bateriami. Gdy światełka będą włączone, taka dekoracja doskonale będzie się prezentowała wśród innych świątecznych ozdób, nadając wnętrzu bożonarodzeniowego klimatu.

Więcej o: