500 plus dla zaszczepionych. Zastrzyk gotówki dla młodych? Jest jeden haczyk

500 plus dla zaszczepionych to nowa inicjatywa rządu, która ma zachęcić młodych ludzi do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Jak się jednak okazuje, nie każdy będzie miał szansę na otrzymanie dodatkowych 500 złotych. W czym tkwki zasadzka?

Temat szczepień przeciwko COVID-19 jest w ostatnim czasie jednym z najgłośniejszych medialnych głosów. Ludzie stają się nieufni, a zainteresowanie przyjęciem tarczy przeciwko wirusowi z dnia na dzień zdaje się coraz bardziej tracić na wartości. Zaniepokojony rząd postanowił podjąć kroki, które zachęcą naród do zwrócenia się w stronę szczepionkowej ochrony. Jak podają statystki, aktualnie zrobiło to w pełni jedynie 35 procent społeczeństwa. 500 plus dla młodych zaszczepionych ma być zachętą do działania. Na czym polega nowy bonus?

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?

500 plus dla zaszczepionych. Na czym polega nowa zachęta rządu i kto będzie mógł się o nią ubiegać?

Zainteresowanie szczepieniem przeciwko COVID-19 znaczne słabnie, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Sceptycznie nastawienie przeciwko nowej tarczy staje się dużym problemem dla całego rządu. Po wprowadzeniu loterii szczepionkowej postanowiono pójść o krok dalej. Właśnie omawiany jest nowy program, który ma położyć kres wątpliwościom. Na portalu zespołu ds. promocji szczepień pojawiła się informacja o nowym pomyśle rządzących. Zachętą do przyjęcia szczepienia przez młodych od 18 do 25 roku życia mają być pieniądze. Każda osoba mieszcząca się w określonych ramach wiekowych otrzyma 500 złotych za zaszczepienie się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Co trzeba zrobić, aby dostać szansę na zastrzyk gotówki?

Szczepionka Johnson&Johnson a 500 plus dla zaszczepionych. Co łączy te dwie sprawy?

Okazuje się, że 500 złotych dla zaszczepionych ma funkcjonować jako bonus na wakacje dla młodych. Formalnym dokumentem uprawniającym do otrzymania świadczenia będzie legitymacja szkolna lub legitymacja studencka. Nie każdy rodzaj szczepionki jednak będzie respektowany przez rząd. Osoby, którym zależy na otrzymaniu dodatkowej gotówki miałby zaszczepić się jednodawkowo poprzez szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

Program, póki co, jest jedynie na etapie omawiania, a forma, w jakiej wypłacane byłoby świadczenie, wciąż pozostaje tajemnicą. Jak podaje portal money.pl, pod uwagę brane są dwie opcje: albo w formie gotówki, albo, na wzór bonu turystycznego, w formie elektronicznej.  

Więcej o: