Co zrobić, aby hiacynty w domu dłużej kwitły? Włóż do doniczki jedną rzecz

Hiacynty w domu nie są zbyt trudne w uprawie. Warto jednak wprowadzić kilka trików do ich pielęgnacji, aby zdrowo się rozwijały. Jak o nie właściwie zadbać? Poznaj rady, dzięki którym kwiaty bujnie zakwitną i będą cieszyć wzrok przez długi czas.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o hiacynty, aby zdrowo rosły? Musisz pamiętać o kilku czynnikach. Oto podstawowe warunki, jakie należy spełnić, żeby rośliny bujnie zakwitły. Poznaj najlepsze triki.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Hiacynty to idealne kwiaty do salonu. Poznaj podstawy ich pielęgnacji

Hiacynty uprawiane w domu potrzebują dużo światła. Z tego powodu warto ustawiać je w pobliżu okien, najlepiej na samym parapecie. Nie kładź jednak doniczki w głębi mieszkania lub w innych zacienionych miejscach, ponieważ może to zaszkodzić rozwojowi rośliny. Kwiaty nie znoszą także temperatur przekraczających 20 stopni Celsjusza. Z tego powodu upewnij się, że nie znajdują się blisko grzejnika lub kaloryfera. Jeśli ustawisz je blisko okna w salonie, ich niebieskie pąki od razu upiększą pomieszczenie.

Podstawą pielęgnacji hiacyntów w domu jest ich właściwe podlewanie. Ziemia w doniczce powinna być zawsze wilgotna, dlatego należy ją regularnie nawadniać. Trzeba to robić na każdym etapie rozwoju rośliny. Tym samym należy pamiętać o tym, że kwiaty źle reagują na zbyt dużą wilgotność i zastój wody w doniczce. Nie należy także oblewać nią ani liści, ani cebulek. Najlepiej wlewać płyn do podstawki doniczki.

Triki na bujne hiacynty. Wiosenne kwiaty doniczkowe będą kwitnąć o wiele dłużej

Zwykle hiacynty kwitną około dwóch tygodni. Jest na to prosty trik, dzięki któremu wydłużysz ten stan. Zasada jest banalnie prosta. Im chłodniejsza temperatura, tym dłużej będą cieszyć oko bujnymi kwiatami. Z tego powodu możesz przenieść je z salonu do ganku bądź na werandę. To właśnie tam rozkwitają najdłużej.

Często podlewaj roślinę, aż do momentu, w którym znikną jej wszystkie zielone listki. Zmniejsz wtedy częstotliwość nawadniania hiacyntów. W ten sposób również wydłużysz ich okres kwitnienia. Aby utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w doniczce, włóż do niej keramzyt lub mech. Te produkty nie tylko zapobiegną zbyt szybkiemu przesychaniu hiacyntów, ale także zapewnią im odpowiednie oparcie. To pozwoli kwiatom zdrowo się rozwijać.

Więcej o: