Zamiast wyrzucać skórkę od banana, potrzyj nią twarz. "Działa lepiej niż krem"

Domowe zabiegi pielęgnacyjne często pomagają nam uzyskać piękną i promienną cerę bez konieczności udawania się na zabiegi do kosmetyczki. Tym razem jednak możesz nie tylko poprawić jej wygląd, lecz także zaoszczędzić. Wystarczy, że potrzesz twarz skórką banana.

Skórka banana ma wiele świetnych właściwości, które zwykle wykorzystujemy podczas pielęgnacji kwiatów i roślin. Okazuje się jednak, że można nie tylko używać jej w ogrodnictwie, lecz także podczas pielęgnacji twarzy, uzyskując przy tym naprawdę ciekawe efekty. Sprytnym i ekologicznym pomysłem na wykorzystanie skórki podzieliła się Jen Jones, która jest TikTokerką oraz miłośniczką zdrowego odżywiania. Jak ją stosować? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Złuszczanie twarzy peelingiem drobnoziarnistym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiast wyrzucać, potrzyj nią twarz. Skórka z banana to doskonała alternatywa kremu i maseczki

Jen Jones udostępniła filmik na platformie TikTok, który wzbudził niemałe zainteresowanie. Kobieta podzieliła się w swoim materiale sprytnym sposobem na odżywioną i nawilżoną cerę, który dla wielu może być nieco szokujący. Chodzi bowiem o wykorzystanie skórki banana do pielęgnacji twarzy. Choć pomysł zaskakuje, w bananie, jak i jego skórce możemy znaleźć wiele cennych składników takich jak witamina A, B6, C, E oraz K. Wszystko to sprawia, że cera stanie się ukojona, wygładzona i odpowiednio nawilżona, co będzie ratunkiem dla cer przesuszonych lub z uszkodzoną barierą hydrolipidową. 

Po zjedzeniu banana zachowaj skórkę. Oczyść twarz tak, jak zwykle, a następnie pocieraj ją delikatnie wewnętrzną, włóknistą stroną skórki. Omijaj usta oraz okolice oczu. Gdy poczujesz, że zaaplikowałaś już cienką warstwę, pozostaw ją na 30 minut. Po tym czasie spłucz maseczkę, a od razu poczujesz różnicę w poziomie nawilżenia oraz odżywienia cery. Pamiętaj jednak, by przed pierwszym zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową.

Sprytny trik ze skórką banana zaciekawił internautów. "Muszę wypróbować"

Pod materiałem, który udostępniła Jen Jones, pojawiło się ponad siedemset komentarzy. Choć dla niektórych pocieranie twarzy skórką banana było zaskoczeniem, wiele osób podzieliło się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Ci, którzy stosowali trik byli nim pozytywnie zaskoczeni, o czym świadczą wypowiedzi pod filmikiem na TikToku.

Dziewczyna ma rację! Sama stosuję od lat.
Nigdy o tym nie słyszałam, ale muszę wypróbować.
Okazało się, że skórka działa na moją skórę lepiej niż krem.
To prawda, sama korzystałam.
Więcej o: