Zawieś płyty CD na drzewach w ogrodzie. Dzięki temu rozwiążesz irytujący problem

Jeszcze do niedawna płyty CD były najpopularniejszym rodzajem nośników plików. Dziś wraz z rozwojem technologii zostały wyparte przez pendrive'y i dyski przenośne. Co zrobić z zalegającymi kompaktami? Zamiast wyrzucać, zawieś je na drzewach. Trik jest niezwykle skuteczny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W niektórych ogrodach można zauważyć płyty CD wiszące na drzewach. Po co przywiązuje się kompakty do gałęzi? Powód jest banalnie prosty. Poznaj ten sprawdzony trik, a na pewno nie pożałujesz.

Zobacz wideo Skąd do nas wracają bociany?

Tandetna ozdoba? Nic z tych rzeczy. Płyty zawieszone na drzewach mają ważne zadanie

Wiele osób może pomyśleć, że kompakty zawieszone na gałązkach drzew to nic innego jak niewyszukana ozdoba. Jak się okazuje, płyty CD mogą sprawdzić się nie tylko do przechowywania plików. W ogrodach, a zwłaszcza w sadach owocowych często musimy zmagać się z różnego rodzaju szkodnikami. Nie zawsze mamy czas samodzielne przeganiać niechcianych gości. Zamiast wydawać na drogie straszaki, warto wypróbować prosty trik z okrągłymi nośnikami.

Błyszcząca powierzchnia nośnika dobrze odbija światło. Z tego powodu połyskujące odblaski pośród gałęzi odstraszą szkodniki, a zwłaszcza ptaki. Wieszając kilka "krążków" w koronie drzew owocowych powstrzymasz je przed podjadaniem plonów. 

Jak odstraszyć szkodniki za pomocą płyt CD? Wystarczy kompakt i sznurek

Trik ze straszakami wykonanymi z płyt CD jest banalnie prosty. Przewiąż sznurek przez środek kompaktu, po czym zawieś go na gałęzi drzewa. Pamiętaj, aby nośnik luźno zwisał na lince. Dzięki temu nawet delikatny podmuch wiatru poruszy nim, odbijając światło. Przywiąż kilka "krążków", tak, aby odblask pojawiał się po różnych stronach. Pamiętaj także, aby co jakiś czas zmieniać ich położenie. Jeśli zostawisz je zbyt długo w jednej pozycji, zwierzęta domyślą się, że migające światła w niczym im nie zagrażają.

Więcej o: