Czym podlewać sadzonki pomidorów? Włóż do beczki i zalej wodą. Będą rosły jak na drożdżach

Czym podlewać sadzonki pomidorów? Okazuje się, że zamiast inwestować w sklepowe preparaty, można przygotować ekologiczną mieszankę, która jest tania i niezawodna. Zawartość wielu minerałów sprawi, że pomidory będą rosły jak szalone. Jedyne czego potrzebujesz, to naczynie, odpowiednie miejsce i czas.

Mało kto wie, że podlewanie pomidorów odpowiednim wyciągiem z pokrzywy da spektakularny efekt w postaci zdrowych i bujnych sadzonek. Sprawdź, dlaczego warto po nią sięgnąć i jak przygotować nawóz. Metoda jest łatwa i ekologiczna, jednak wymaga miejsca, czasu i cierpliwości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wpływają na libido i potencję, a także zapobiegają nowotworom. Cudowne pomidory!

Czym podlewać sadzonki pomidorów? Sprawdzi się ekologiczna gnojówka z pokrzyw

Choć przygotowanie odpowiedniego nawozu do podlewania pomidorów wymaga czasu i cierpliwości, po zauważeniu pierwszych efektów z pewnością szybko zapomnisz o trudzie. Gnojówka z pokrzyw zawiera spore ilości krzemu, manganu, cynku, żelaza, wapnia, fosforu, magnezu, potasu i azotu. Bogata mieszanka sprawi, że uprawa pomidorów zostanie skutecznie wzmocniona. Produkt zlikwiduje też szkodniki takie jak mszyce czy przędziorki oraz zapobiegnie porażeniu pomidorów zarazą ziemniaczaną.

Podczas stosowania gnojówki z pokrzyw należy zachować ostrożność, by nie doprowadzić do przenawożenia pomidorów, co przyniesie skutek odwrotny od zamierzonego. Z tego względu po przygotowaniu należy rozcieńczyć ją w odpowiednich proporcjach z wodą - 1:20 do oprysków i 1:10 do podlewania. Mieszankę warto stosować na pomidorach co dwa tygodnie. Nie należy podlewać gnojówką cebuli, czosnku, grochu, fasoli, rododendronów, azalii i wrzosów.

Jennifer Aniston pokazała się w nowej fryzurze. To hit sezonu! 'Idealne połączenie' (zdjęcie ilustracyjne) 54-letnia Aniston w "nagiej" sukience. "Niewiarygodne jak Ty wyglądasz"

Jak przygotować gnojówkę z pokrzyw? Wystarczy duże naczynie, odpowiednie miejsce i odrobina cierpliwości

Przygotowanie gnojówki nie jest trudne, jednak wymaga wiele czasu i odpowiedniego miejsca. Przyda się też duże naczynie, na przykład beczka (bez metalowych elementów) lub głębokie wiadro. Jak zrobić gnojówkę z pokrzyw?

Jak poradzić sobie z parującym lustrem? Sprytny trik na parujące lustro. Potrzebny produkt znajdziesz w łazience

  1. Postaw naczynie w ciepłym miejscu, w półcieniu, z dala od domu (mieszanka będzie wydzielać intensywny zapach).
  2. Włóż do naczynia posiekane, zebrane wiosną młode pokrzywy i zalej je wodą (możesz wykorzystać deszczówkę). Zachowaj odpowiednie proporcje, tj. 1 kg zioła na 10 l cieczy. Pamiętaj, by pozostawić trochę wolnego miejsca, gdyż podczas fermentacji woda mogłaby wykipieć.
  3. Zakryj naczynie gazą lub cienką ścierką, by nie dostały się do niego żadne insekty. Mieszaj gnojówkę raz dziennie i poczekaj 2-3 tygodnie, aż unosząca się na powierzchni piana zniknie.
  4. Przechowuj gnojówkę około 1,5 miesiąca.
Więcej o: