Ten oprysk na chwasty w trawie jest niezastąpiony. Działa błyskawicznie, a kosztuje 5 zł

Niemal każdy posiadacz ogrodu marzy o pięknej, zielonej murawie bez nieproszonych roślin. Domowy i ekologiczny oprysk na chwasty w trawie pomoże w osiągnięciu tego celu. Jest niezawodny, niedrogi i banalnie prosty w wykonaniu. Jak go zrobić?

Zadbany, zielony trawnik to duma i chluba każdego ogrodnika. Co zrobić, gdy zaczynają pojawiać się na nim chwasty oraz mech? Jeśli zależy ci na naturalnych sposobach, sięgnij po sprawdzone, ekologiczne opryski i produkty. O jakich mowa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Plama z trawy? To nie problem! Wystarczą dwa składniki

Domowy oprysk na chwasty w trawie. Wykorzystaj produkty z kuchni

Niezwykle skuteczny i niedrogi oprysk wykonasz z produktów z kuchni. Mowa o zwykłym occie spirytusowym, który kupisz już za około 3 zł w niemal każdym sklepie spożywczym oraz soli. W litrze wody rozcieńcz szklankę octu oraz rozpuść pół szklanki soli i wymieszaj, a następnie bardzo dokładnie i ostrożnie nanieś na chwasty. Dla lepszego efektu możesz dodać również łyżeczkę płynu do naczyń. Niestety sposób ten, choć niezawodny, posiada pewną wadę, gdyż może negatywnie zadziałać także na trawnik. Dlatego tak ważne jest, aby roztwór nanieść tylko na chwasty. Niemniej jednak odrobina wysiłku i uwagi sprawi, że pozbędziesz się ich stosunkowo szybko i na długo. Możesz także pominąć dodatek soli. Wtedy rozcieńcz ocet w wodzie w proporcji 1:2.

Ekologiczny oprysk na mech na trawie. Pomoże także popiół

Mech to roślina, która potrafi wyrosnąć niemal w każdych warunkach. Idealnie odnajduje się w miejscach zacienionych, gdzie gleba jest gliniasta, wilgotna i o kwaśnym pH. Jak się go pozbyć? Oczywiście także w tym przypadku sprawdzi się oprysk na bazie octu. Oprócz tego sięgnij po popiół z kominka, którym wystarczy go posypać. Przy okazji zadziała jak naturalny nawóz dla trawy. W podobny sposób wykorzystasz także kredę. Później wystarczy sięgnąć po grabie i z ich pomocą wyczesać z trawnika resztki mchu.

Naturalne opryski ze sklepu. Na co zwrócić uwagę, by na pewno były ekologiczne?

Jeśli zamiast tego wolisz sięgnąć po gotowy, ekologiczny oprysk ze sklepu pamiętaj, by upewnić się, że poza napisem "eko" lub "bio" ma również stosowne certyfikaty. Gotową listę takich produktów znajdziesz w bazie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej o: