Zwykle lądują w koszu, tym razem rozsyp w ogrodzie. Trawnik będzie bujny i zielony jak nigdy

W trosce o środowisko warto rezygnować z chemicznych nawozów na rzecz ekologicznych metod. Okazuje się, że niektóre produkty, które zazwyczaj wyrzucamy do śmieci mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego trawnika, a także w pozbyciu się szkodników. Sprawdź działanie popiołu drzewnego.

Regularne nawożenie trawnika i roślin jest bardzo ważne, jeśli chcemy przez cały sezon cieszyć się piękną zielenią w przydomowym ogródku. Okazuje się, że nie trzeba w tym celu korzystać z chemicznych preparatów ze sklepu, bo pełen odżywczych składników mineralnych, ekologiczny produkt dla niektórych jest dostępny od ręki. Mało kto jednak docenia jego właściwości. Mowa o popiele drzewnym, który można z powodzeniem wykorzystać do odżywienia trawnika i pozbycia się szkodników. Jak to działa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Rozsyp popiół drzewny w ogrodzie. Produkt zawiera szereg odżywczych właściwości

Popiół drzewny, który często wyrzucamy do śmieci zawiera wapń, fosfor, potas i inne korzystne dla roślin mikroelementy. Choć ich zawartość różni się w zależności od spalanego drewna, praktycznie każdy nada się jako nawóz do trawnika. Trawę warto posypywać popiołem regularnie przez cały okres wegetacyjny. Warto pierwszy raz zrobić to już na wiosnę, by pobudzić roślinność do wzrostu po zimie. Kolejną zaletą sypania murawy popiołem jest zwiększenie pH ziemi, co zapobiegnie rozwojowi mchu, z którym walczy wielu ogrodników. 

Posyp roślinność popiołem i pozbądź się szkodników. Metoda jest prosta i niezawodna

Sypanie trawnika popiołem drzewnym to również sposób na pozbycie się szkodników. Okazuje się, że naturalny i w pełni ekologiczny produkt szybko odstraszy ślimaki i mszyce, dlatego warto podsypać nim roślinność, zwłaszcza wiosną i jesienią, by stworzyć dla niej barierę ochronną. Zabieg można powtarzać po każdym deszczu i spłukaniu popiołu. Podczas posypywania roślinności popiołem drzewnym warto zachować umiar, by jej nie przenawozić, co przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego i trawa stanie się słabsza. 

Więcej o: