Wrzuć do garnka gałązki tej rośliny i zagotuj. To ekologiczny i skuteczny oprysk na kleszcze

Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu? Alternatywą dla drogich specyfików ze sklepu jest ekologiczny oprysk na kleszcze, który możemy wykonać w domu. Podpowiadamy, jak go zrobić.

Ugryzienie kleszcza jest wyjątkowo niebezpieczne nie tylko dla zwierząt, ale także dla ludzi. Jak się przed nim uchronić? Okazuje się, że nie musimy stosować sklepowych preparatów, które zawierają sporo chemii. Możemy wykonać domowy oprysk na kleszcze, który jest ekologiczny i nie zaszkodzi naszym roślinom.

Zobacz wideo Jak usunąć kleszcza?

Kleszcze to wyjątkowo groźne pajęczaki. Jak sprawdzić, czy zadomowiły się w naszym ogrodzie?

Kleszcze to pajęczaki, które osiągają długość od 2,5 do 4 mm. Mają narząd gębowy, który wyposażony jest w ząbki, aby utrzymać się na skórze i przystosowany do ssania krwi. Przenoszą wiele chorób jak między innymi borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza czy tularemia. Aby sprawdzić, czy w naszym ogrodzie zadomowiły się kleszcze, można wykonać test prześcieradła. Wystarczy przeciągnąć białe prześcieradło po trawniku czy krzewach, a jeśli w ogrodzie bytują te pajęczaki, z pewnością zostaną na materiale. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć i wykonać domowy oprysk na kleszcze w ogrodzie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak przygotować ekologiczny oprysk na kleszcze? Potrzebujesz gałązek czeremchy

Do przygotowania oprysku potrzebujemy gałązek czeremchy, garnka i wody. Wywar z tej rośliny działa odstraszająco nie tylko na kleszcze, ale także na komary. Jak go wykonać?

  1. Pocięte gałązki czeremchy wkładamy do garnka, zalewamy wodą i czekamy, aż się zagotuje.
  2. Gdy zacznie wrzeć, zmniejszamy ogień i gotujemy 30 minut. 
  3. Następnie czekamy, aż wywar ostygnie, a następnie wlewamy do go konewki lub opryskiwacza i pryskamy ogród. 
Więcej o: