Zamiast rzucać ryżem czy monetami, idź do parku. Te ślubne konfetti "jest urocze"

Ślub to piękna, lecz kosztowna uroczystość. Para młoda często zastanawia się, na czym może zaoszczędzić najbardziej. Warto wtedy rozważyć własnoręcznie robione dekoracje czy dodatki, takie jak ekologiczne konfetti. Zamiast szykować ryż czy monety, idź do parku i weź trochę liści.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Konfetti to obowiązkowy element na każdym ślubie. Wykorzystuje się je podczas wyjścia nowożeńców z kościoła albo już na sali weselnej, np. podczas uroczystego pierwszego tańca czy podawania tortu. Niestety, tuby z konfetti to jednorazowy wydatek, który niekoniecznie jest dobry dla środowiska. Z tego względu warto skorzystać z jego ekologicznej alternatywy i wykonać taką dekorację samodzielnie w domu. Będą ci potrzebne tylko dwie rzeczy.

Zobacz wideo Elektryczne samochody? Derski: Jeszcze w latach 50. będziemy użytkować samochody spalinowe!

Ślub w stylu zero waste. Ekologiczne konfetti

Zwyczaj obrzucania pary młodej po wyjściu z kościoła ma długą tradycję i efektownie wygląda na zdjęciach. Oprócz konfetti wykorzystuje się do tego również ryż oraz monety. Na profilu użytkowniczki femieble na Instagramie pojawił się patent na własnoręczne zrobienie konfetti na ślub. Weź liść i dziurkacz. Za pomocą dziurkacza zrób dziurki w liściu, jedna obok drugiej. Powstałe kawałeczki włóż do woreczka albo przezroczystej saszetki. Ozdób opakowania z konfetti ślubnymi naklejkami. Autorka ma dziurkacz, który nie robi zwykłych dziur, tylko takie w kształcie serca, dzięki czemu dekoracja wygląda jeszcze bardziej efektownie.

 

Konfetti z liści. Ciekawa alternatywa dla ryżu i monet

Ślub w stylu zero waste jest jak najbardziej możliwy i łatwy do zorganizowania. Oprócz konfetti zrobionego z liści można też np. wysłać zaproszenia elektronicznie, zamiast zamawiać je w formie papierowej. Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internautom bardzo przypadł do gustu pomysł z ekologicznym konfetti. Zgodnie stwierdzają, że to nowoczesny i oryginalny sposób, który na pewno zapadnie w pamięć wszystkim gościom.

To jest naprawdę fajny pomysł.
To zdecydowanie bardziej ekologiczna opcja niż plastikowe konfetti.
Właśnie o to chodzi. Utrzymanie tradycji weselnej bez szkody dla roślin/ptaków.
To jest urocze. Konfetti z liści sprawiło, że moje wejście do kościoła było jeszcze lepsze.
Więcej o: