Połącz z litrem wody i wsmaruj w drzewka owocowe. Mrówki i mszyce będą się od nich trzymać z daleka

Insekty dają się nam we znaki nie tylko w domu. Częstym problemem wielu ogrodników są mrówki na drzewach owocowych. Jak się ich pozbyć? Nie musisz wcale przepłacać za markowe preparaty. Skuteczne środki znajdziesz w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co roku na wielu drzewach owocowych możemy zauważyć prawdziwe plagi szkodników. Najczęściej spotykamy na nich mrówki i mszyce. Aby się ich pozbyć i zadbać o zdrowie upraw, warto wykorzystać sprawdzone domowe sposoby. Poznaj przepis na skuteczny środek przeciwko owadom.

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Dlaczego mrówki pojawiają się na drzewach owocowych? Zwykle ma to związek z mszycami

Choć mrówki nie są najgroźniejszymi szkodnikami zagrażającymi naszym uprawom, ich pojawienie się na drzewach owocowych zwykle nie wiąże się z dobrymi wiadomościami. Jeśli zauważyłaś ich wzmożoną aktywność, może to świadczyć o obecności innych szkodników. Owady odżywiają się słodkim nektarem produkowanym przez mszyce. Pojawienie się mrówek na pniach jest więc objawem, którego nie należy ignorować.

Jak ochronić drzewka przed mszycami i mrówkami? Warto zastosować sprawdzony środek przeciwko owadom. Stworzysz go za pomocą trzech składników. Połącz litr wody z 5 g sody i 30 ml oleju lnianego. Całość dokładnie wymieszaj, po czym nałóż na korę. Kolejnym sposobem, który poradzi sobie z dwoma gatunkami insektów, jest użycie oprysku z wody i octu. Połącz składniki w proporcji 1:10, po czym przelej środek do butelki ze spryskiwaczem. Dokładnie spryskaj drzewko. Nie zapominaj także o spodach liści. Powtarzaj ten zabieg raz na tydzień, a pozbędziesz się szkodników.

Skuteczne środki przeciwko insektom. Cynamon na mrówki

Co robić, jeśli mrówki przedostaną się z ogrodu do naszego domu? Jednym z najlepszych środków na insekty jest cynamon. Owady nie znoszą przyprawy, przez co szybko wyniosą się z twoich czterech kątów. Rozsyp proszek w miejscach, w których najczęściej spotykasz szkodniki. Ten sposób sprawdzi się również na zewnątrz. Aby z niego skorzystać, musisz najpierw zlokalizować mrowisko. Posyp je cynamonem, a insekty w ciągu kilku dni przeniosą się w inne miejsce.

Więcej o: