Zamiast do pieczenia, użyj do podlania pomidorów. Plony będą tak obfite, że nie nadążysz ich zbierać

Nawet doświadczeni ogrodnicy potrzebują czasem nieco wsparcia w postaci przygotowywania nawozów. To dzięki nim uprawy mogą zdrowo i bujnie rosnąć, byśmy mogli zebrać całe kosze warzyw lub owoców. Jak zrobić nawóz z drożdży do sadzonek pomidorów? Podpowiadamy.

Jeśli chcesz w tym sezonie cieszyć się soczystymi i dorodnymi pomidorami, koniecznie poznaj sprytny trik, który pomoże w ich uprawie. Dzięki niemu zbierzesz duże oraz smaczne warzywa. Potrzebujesz jedynie drożdży, a w mig stworzysz naturalny, domowy nawóz, który doskonale zasili sadzonki pomidorów.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zbliża się najlepszy termin na pomidory. Co ile sadzić, by dobrze się przyjęły?

Jeśli chcesz zacząć uprawiać warzywa, postaw na pomidory. Co ile sadzić, żeby doskonale rosły i jak zapewnić im odpowiednie warunki? Okazuje się, że najlepszy termin na sadzenie właśnie trwa. Najlepiej jest robić to po 15 maja, gdy nie ma już ryzyka, że pojawią się przymrozki. Warto sadzić je, gdy jest pochmurno, lecz warto wybrać moment, gdy ziemia będzie nagrzana. Wówczas sadzonki doskonale się przyjmą. Co ile umieszczać je w ziemi? Odległości między roślinami powinna wynosić od około 35 do 50 cm.

Czym nawozić pomidory? Wystarczą dwa składniki, by zrobić nawóz z drożdży do pomidorów

Gdy pomidory mamy już posadzone, warto zadbać o odpowiednie zasilenie krzaczków, by wkrótce wydały duże i liczne plony. Jeśli chcesz w tym sezonie zebrać całe kosze warzyw, koniecznie zastosuj nawóz z drożdży do pomidorów. Bogate są one w witaminy z grupy E, B oraz magnez, wapń i żelazo. Jak przygotować nawóz? Uszykuj pół szklanki cukru i zasyp nią 50 gramów drożdży. Całość zalej pięcioma litrami ciepłej wody, dokładnie wymieszaj i odstaw na pięć dni. Po tym czasie nawóz z drożdży do pomidorów jest już gotowy. Stosuj go raz na dwa tygodnie.

Nie tylko nawóz. Przygotuj także oprysk z drożdży na pomidory, a pozbędziesz się szkodników

Nie da się ukryć, że zarówno pomidory, jak i ogórki często padają ofiarą chorób grzybowych, które potrafią je zniszczyć. Żeby jednak uniknąć takich szkód, warto zastosować oprysk z drożdży na pomidory. Jest nie tylko ekologiczny, lecz także naturalny oraz szybki w przygotowaniu. Wystarczy rozpuścić 50 gramów drożdży w 5 litrach wody i od razu przelać mieszankę do butelki z atomizerem. Gotowym roztworem należy opryskiwać krzaczki raz w tygodniu w bezwietrzny oraz pochmurny dzień.

Więcej o: