Zanurz jeden składnik w wodzie. Ten nawóz do kwiatów kwitnących to sekret ogrodników

Jak odpowiednio zadbać o rośliny? Niezbędnym elementem pielęgnacji jest zapewnienie im odpowiednich składników odżywczych. Poznaj prosty przepis na ekologiczny nawóz do kwiatów kwitnących. Nie tylko zaopiekujesz się swoimi uprawami, ale także zmniejszysz ilość produkowanych odpadów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiaty to ozdoba, która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie. Żeby rośliny bujnie zakwitły należy o nie odpowiednio zadbać. Jak to zrobić? Pomogą ci w tym domowe sposoby i sprawdzone naturalne nawozy. Dzięki prostym przepisom na preparaty sprawisz, że twoje uprawy wyrosną zdrowe i piękne.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Nawóz z banana. Jak zrobić skuteczny środek do kwiatów?

Jednym z najpopularniejszych domowych nawozów do roślin jest preparat przygotowany ze skórek banana. Ekologiczny trik sprawi, że nie tylko zapewnisz kwiatom niezbędne składniki odżywcze, ale także zmniejszysz ilość produkowanych odpadków. Jak go przygotować? Poznaj banalny sposób na piękne i zdrowe kwiaty. Po zjedzeniu owocu odłóż jego skórkę w ciepłe miejsce i porządnie go wysusz. Następnie pokrusz łupiny i przełóż je do butelki. Zalej resztki wodą i odczekaj co najmniej na kilka dni. Tak przygotowanym środkiem podlewaj rośliny nawet raz w tygodniu. Skórki bananów są bogate w potas, który sprawi, że uprawy bujnie zakwitną.

Nawóz do kwiatów kwitnących z resztek. Skorzystaj ze skórki jabłka i wody po gotowaniu ryżu

Sprawdzone triki na domowe nawozy do kwiatów kwitnących znajdziemy na tiktokowym profilu evanzhu90. Preparaty są w pełni naturalne. Co więcej, stworzysz je w zgodzie z ideą zero waste. Pierwszy środek stworzysz wyłącznie z dwóch składników. Wystarczy, że zamoczysz skórki po jabłkach w wodzie przez kilka dni, W ten sposób resztki owoców zostawią w wodzie składniki, które zadbają o zdrowie roślin. Potwierdza to także jedna z komentujących.

Dzięki skórkom po jabłkach nie muszę korzystać z żadnych pestycydów

Kolejny sposób jest jeszcze prostszy. Jedyne czego potrzebujesz to woda po ugotowaniu ryżu. Pamiętaj, żeby korzystać tylko z nieosolonego i nieprzyprawionego płynu. Zamiast wylewać go do zlewu, przelej całość do konewki. Środek, podobnie jak skórki od banana, bogaty jest w potas. Włączając go do pielęgnacji kwiatów, sprawisz, że rośliny wypuszczą jeszcze więcej pąków.

Więcej o: