Białe muszki na kapuście. Czym zwalczać szkodniki? Zagotuj przez 20 minut i pozbądź się problemu

Co stosować na białe muszki na kapuście? Czym zwalczać te szkodniki, aby uratować warzywa? Na szczęście nie musimy biec do sklepu ogrodniczego. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z nimi domowymi sposobami.

Czym są białe muszki na kapuście? Czym zwalczać te owady, aby nie zagrozić warzywom i zwierzętom? Niestety muszki mogą zalęgnąć się nie tylko na kapuście, ale także na innych roślinach uprawnych oraz ozdobnych, więc jeśli zauważyłyśmy ich obecność, lepiej szybko zacznijmy działać. Podpowiadamy domowy sposób, aby się ich pozbyć.

Zobacz wideo Kapusta ma tyle samo witaminy C co cytrusy! Samo zdrowie

Co to jest biała muszka na kapuście? Uważaj, bo może wyrządzić wiele szkód

Białe muszki na kapuście to nic innego jak mączliki. Są to wyjątkowo kłopotliwe owady, które szkodzą uprawom w naszym ogrodzie. Ich pożywienie stanowi sok z liści, pędów i łodyg, dlatego żerując na roślinie, niszczą ją i doprowadzają do powolnego obumierania. Niestety szkodliwe są nie tylko dorosłe osobniki, ale również larwy, które podgryzają roślinę. Jak się ich pozbyć? Zamiast wydawać pieniądze w sklepie ogrodniczym na preparaty, które nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt, możemy poradzić sobie z tym problemem domowymi sposobami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Białe muszki na kapuście. Czym zwalczać, aby nie powróciły?

Świetnym sposobem na zwalczenie mączlika jest zastosowanie wywaru z ziela wrotyczu. Aby go przygotować, należy zalać litrem wody 50 g rozdrobnionego wrotyczu lub 8 g suszu, a następnie odstawić na 24 godziny. Po upływie tego czasu wywar wstawiamy na ogień i gotujemy około 20 minut. Odstawiamy do przestygnięcia i odcedzamy, a powstały napar rozcieńczamy z wodą w proporcji 1:5 i opryskujemy kapustę. Wywar dobrze odstrasza także mrówki, pchły, roztocza i opuchlaki.

Więcej o: