To najlepszy nawóz pod ogórki gruntowe. Chrupiące warzywa będziesz zbierać kilogramami

Jaki nawóz pod ogórki gruntowe? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących ogrodników. Najlepszym wyborem jest zastosowanie naturalnych sposobów, które nie zaszkodzą naszemu zdrowiu. Podpowiadamy sprawdzony sposób na nawóz do ogórków gruntowych.

Jeśli chcemy nawozić ogórki, nie musimy kupować drogich odżywek w sklepie ogrodniczym. W pielęgnacji warzyw świetnie sprawdzają się domowe sposoby, które są naturalne i w pełni bezpieczne. Sprawdź, jaki nawóz pod ogórki gruntowe wybrać, aby wzmocnić warzywa i przyspieszyć ich wzrost.

Zobacz wideo Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej

Jak pielęgnować ogórki gruntowe, aby zebrać obfite plony? Zastosuj te metody, a wyrosną niezwykle chrupiące

Ogórki nie są odporne na niskie temperatury, więc pamiętajmy, aby rozsady przenosić do gruntu około czerwca. Najlepiej rosną na glebie przepuszczalnej i próchniczej oraz w nasłonecznionym miejscu. Obok warto posadzić rośliny takie jak pietruszka, koper, buraki, czy warzywa kapustne. Obecność tych warzyw korzystnie wpłynie na rozwój i prawidłowy wzrost ogórków. Pamiętaj również o regularnym podlewaniu, ponieważ ogórki posiadają płytki system korzeniowy i szybko mogą ulec przesuszeniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jaki nawóz pod ogórki gruntowe? Przygotuj gnojówkę z pokrzywy

Jaki nawóz pod ogórki gruntowe? Jak widzimy na tiktokowym profilu Szalona_szalotka popularnością wśród ogrodników cieszy się gnojówka z pokrzywy. Dobrze sprawdza się zarówno w pielęgnacji roślin, jak i do nawożenia ogórków, czy innych warzyw. 

Gnojówkę przygotowujemy w beczce. Kilogram młodych liści pokrzywy zalewamy 10 litrami wody i odstawiamy na około 2 tygodnie. Beczka powinna stać w cieniu i należy codziennie mieszać przygotowywany nawóz. Warto przykryć ją gazą, aby insekty nie składały w niej jaj. Po upływie 14 dni rozcieńczamy gnojówkę z wodą w proporcji 1:10 i podlewamy ogórki. 

Więcej o: