Oprysk na chwasty w trawie z trzech składników. Spryskaj raz, a więcej się nie pojawią

Jak przygotować skuteczny oprysk na chwasty w trawie? Wystarczy, że połączysz kilka składników, a pozostaną jedynie wspomnieniem. Sprawdź, po co warto sięgnąć, by chwasty od razu przestały szpecić ogród.

Denerwuje cię widok chwastów na trawniku? Możesz zrobić jedną rzecz, by skutecznie się ich pozbyć. Wystarczy sięgnąć po trzy składniki z kuchni, a po zielonych nieprzyjaciołach nie będzie śladu już po kilku dniach. Przepisem na domowy oprysk podzieliła się jedna z użytkowniczek TikToka, która zaprezentowała efekty po zastosowaniu naturalnego oprysku.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oprysk na chwasty w trawie. Zmieszaj i spryskaj, a nie będzie po nich śladu

Użytkowniczka TikToka z profilu @gardengalfun podzieliła się domowym przepisem na oprysk zwalczający chwasty. Potrzebujesz jedynie trzy litry octu spirytusowego połączyć z dwiema szklankami soli i połową szklanki płynu do mycia naczyń. Gotowy roztwór dokładnie wymieszaj, a następnie przelej do opryskiwacza. Gotowym płynem spryskuj chwasty w ogrodzie, a po dwóch dniach będą ususzone i przestaną szpecić działkę. Możesz stosować ten trik na każdej powierzchni, również szczeliny między chodnikiem, w których lubią gromadzić się chwasty.

Jak jednak używać takiego preparatu na chwasty porastające trawę, by jej nie uszkodzić? Wymaga to nieco więcej uwagi, jednak sprawi, że pozbędziesz się tylko niechcianych roślin z działki. Gdy sięgniesz po opryskiwacz, pokrywaj płynem jedynie chwasty. Dobrze jest wówczas pryskać je z bliskiej odległości, by rosnąca obok trawa również nie została poparzona domowym opryskiem. Gdy płyn zacznie działać, zauważysz, że jedynie chwasty się ususzą, a trawa nadal pozostanie piękna i zielona. Oprysk z octu, soli i płynu do mycia naczyń możesz stosować według potrzeb, gdy tylko zauważysz chwasty  w ogrodzie. 

Skuteczny sposób na chwasty? Wyrywanie sprawi, że z nikną raz na zawsze

Jeśli nie jesteś przekonana do stosowania oprysków, a masz niewielką działkę, możesz zastosować inny, choć czasochłonny trik. Niektórzy ogrodnicy decydują się na taki sposób, by skutecznie pozbyć się chwastów z działki. Co należy zrobić? Wystarczy wykopywać poszczególne chwasty z korzeniami, a dzięki temu więcej nie pojawią się wśród trawy. Powstałą dziurę można zasypać świeżą ziemią i przykryć odpowiednio dociętym fragmentem trawy w rolce, by ogród nadal doskonale się prezentował.

Więcej o: