Wystarczą resztki z kuchni. Borówki to uwielbiają! Owoce będą soczyste i duże

Co zrobić, by twoja borówka amerykańska doskonale się rozrastała i obrodziła dorodnymi owocami? Okazuje się, że trzeba naprawdę niewiele. Zastosuj sprytne triki ogrodników, które sprawią, że w tym sezonie będziesz zbierać je pełnymi koszami.

Borówka amerykańska nie jest trudna w uprawie, jeśli zapewni się jej odpowiednie warunki do rozwoju. Bywa przez to nieco kapryśna, lecz jeśli będziesz pamiętać o trzech ważnych wskazówkach, obrodzi ogromem owoców. Będzie ich tak dużo, że zrobisz mnóstwo przetworów, a do tego obdarujesz borówkami całą rodzinę. Sprawdź, o czym warto pamiętać.

Zobacz wideo Ciasto jogurtowe z borówkami [HAPS KIDS]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Borówka amerykańska będzie dorodna i obfita. Wystarczy trzymać się trzech wskazówek

Użytkowniczka TikToka z profilu @downtofarm jest ogrodniczką, która w krótkich filmikach dzieli się wskazówkami dotyczącymi uprawy roślin. Tym razem udostępniła nagranie dotyczące borówki amerykańskiej. Nie tylko pokazała swoje uprawy, lecz także podpowiedziała, co zrobić, by uzyskać podobne rezultaty. Warto pamiętać przede wszystkim o trzech najważniejszych rzeczach, a krzak obrodzi licznymi owocami, które będą smaczne, soczyste i dorodne. 

Przede wszystkim warto zadbać o kwaśną glebę, ponieważ to w takiej borówka amerykańska czuje się najlepiej. Warto więc ją odpowiednio przygotować przed posadzeniem krzaczków, a później nawozić ją substancjami zakwaszającymi podłoże. Dzięki temu nie będzie trzeba się obawiać, że borówka amerykańska zmarnieje. Wręcz przeciwnie. Zacznie obradzać w ogrom soczystych owoców, od których gałązki będą się wręcz uginać. Nie można zapomnieć również o ściółkowaniu. Ta prosta czynność sprawi, że woda nie będzie tak łatwo uciekała z gleby, dlatego nie przesuszymy borówki. Dodatkowo ochroni to krzaki przed rozrastaniem się wokół nich licznych chwastów.

Właśnie odebrałem młody krzew borówki z naszego lokalnego sklepu. Jestem nowy w temacie jagód, ale doceniam wskazówki.
Moja gleba w końcu jest wystarczająco dobra. W tym roku moje borówki mają dwunastocentymetrowe przyrosty.
Wyglądają bardzo dobrze, wow!
Prowadzę farmę jagodową. Kwaśna gleba to klucz do sukcesu. Mam 9 różnych odmian na prawie 4 akrach.

Najlepszy domowy nawóz z kawy do borówek. Nawet nie musisz go przygotowywać

Skoro nawożenie borówki jest tak ważne, czym warto to robić? Nie musisz wcale kupować specjalistycznych produktów, wystarczą resztki z kuchni, by doskonale zakwasić glebę i dostarczyć owocom niezbędnych składników do bujnego rozwoju. Jeśli będziesz przygotowywać kawę, nie wylewaj fusów po jej wypiciu, lecz gromadź je w słoiku. Gdy zbierzesz odpowiednio dużą ilość dostosowaną do wielkości swoich upraw, podsyp nimi krzaki borówki amerykańskiej. Nawóz z kawy zakwasi ziemię, ponieważ ma lekko kwaśny odczyn. Stosuj trik dwa razy w miesiącu, a nie nadążysz zbierać owoców.

Więcej o: