Czym pryskać drzewa owocowe latem? Wystarczy jedno warzywo i woda. Szkodniki w mig się wyniosą

Jak uchronić drzewa owocowe przed zarazą? Gdy zauważysz na liściach i gałęziach ślady przędziorków, mszyc lub innych ogrodowych szkodników, od razu zacznij działać. Sięgnij po domowe triki, ponieważ potrzebne składniki zawsze masz pod ręką. Jak zrobić oprysk z sody? Na mszyce, miodówki i skoczki zadziała niezwykle dobrze.

Każdy ogrodnik chce zrobić wszystko, by uchronić uprawy od zmarnowania. Jedną z najczęstszych przyczyn utraty plonów jest atak ogrodowych szkodników. Sprawdź, jakie domowe opryski doskonale sprawdzą się do odstraszania najpopularniejszych owadów i robaków, które bardzo szybko potrafią zniszczyć drzewa owocowe. Wystarczy tylko kilka składników, by skutecznie uchronić plony.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oprysk drzew owocowych. Domowa mikstura uratuje je przed ogrodowymi szkodnikami

Mszyce, przędziorki, miodówki, skoczki oraz mączliki to najpopularniejsze ogrodowe szkodniki, które lubią osadzać się na drzewach owocowych. Pojawiają się na liściach i gałęziach, siejąc niemałe spustoszenie. Gdy zauważysz ich ślady, od razu zacznij działać, by uratować uprawy. W tym celu warto sięgnąć po jeden z najskuteczniejszych domowych sposobów. Jest nim wykorzystanie czosnku. 50 g produktu drobno posiekaj i namocz w 2 l wody. Po 20 minutach przelej płyn do opryskiwacza, rozcieńczając go w proporcjach 1:1. W ten sposób pozbędziesz się między innymi mszyc oraz przędziorków, jednak warto stosować oprysk systematycznie. Do czasu, aż całkowicie pozbędziemy się szkodników.

Jak zrobić oprysk z sody? Na mszyce działa jak najlepszy pogromca

Jeśli chcesz przygotować uniwersalny oprysk, który zadziała nie tylko na różne szkodniki, lecz także choroby grzybowe, koniecznie sięgnij po sodę oczyszczoną. Jej właściwości sprawią, że mszyce, przędziorki oraz inne podobne owady szybko opuszczą drzewa owocowe. Gdy zauważysz na liściach pierwsze oznaki pojawiania się choroby grzybowej, również od razu sięgnij po oprysk sody. Dzięki temu już po kilku aplikacjach po żadnym z powyższych problemów nie będzie śladu. Wystarczy rozpuścić łyżkę sody oczyszczonej w 4 l wody i przelać płyn do opryskiwacza. Gotowym preparatem spryskuj dokładnie liście i gałęzie, aby pomóc drzewom owocowym w walce z chorobami i szkodnikami. Powtarzaj czynność co cztery dni, lecz pamiętaj, by oprysk robić jedynie w bezwietrzne i pochmurne popołudnia.

Więcej o: