Nie wylewaj wody po kiszeniu ogórków. Zanieś ją do ogrodu, a nie pożałujesz

Po zjedzeniu ogórków kiszonych sok ze słoika zazwyczaj wylewamy do zlewu. Okazuje się, że to błąd, ponieważ płyn może mieć wiele korzystnych zastosowań, na przykład w ogrodzie. Sprawdź, jakie rośliny możesz nim podlać i do czego jeszcze wykorzystać wodę po ogórkach.

Sok z ogórków kiszonych dla niektórych może być tylko nic nieznaczącym odpadem. Okazuje się, że to nie prawda i sprawdzi się między innymi jako nawóz w ogrodzie. Wszystko ze względu na wiele korzystnych właściwości, w tym zawartość cennych witamin, minerałów i kwasu mlekowego. Jak stosować nawóz z wody po ogórkach kiszonych?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ogórki małosolne na 4 sposoby

Czy wodą z ogórków można podlewać kwiaty? To idealny nawóz do tych roślin

Ogórki kiszone smakują niemal każdemu. Narodowy przysmak jest bardzo zdrowy, jednak po zjedzeniu warzyw ze słoika większość z nas wylewa cenny sok do zlewu. To jednak ogromny błąd. Dużo lepszym pomysłem jest zastosowanie wody z ogórków jako nawozu do roślin preferujących kwaśne podłoże, na przykład wrzosów, różaneczników, azalii, rododendronów, hortensji, magnolii i borówki wysokiej. Możesz wykorzystać płyn zarówno na roślinach, które trzymasz w doniczkach w domu, jak i na te w ogrodzie. Znajdujący się w płynie potas wzmocni sadzonki, które szybko staną się bujniejsze i piękniejsze.

Do czego można wykorzystać wodę z ogórków kiszonych? Sprawdzi się w wielu przypadkach

Oprócz wykorzystania wody po ogórkach kiszonych do podlewania kwasolubnych roślin, możesz też zastosować płyn w innych okolicznościach. Do czego ci się przyda? Sprawdź, czy znałaś wcześniej te triki.

  1. Czyszczenie miedzi — Jeśli nie możesz doczyścić miedzianych przedmiotów, włóż je na chwilę do wody z ogórków. Później przetrzyj delikatnie ściereczką, opłucz w wodzie i wytrzyj do sucha.
  2. Łagodzenie poparzeń słonecznych — Natrzyj bolące zmiany wodą po ogórkach, a szybko odczujesz ulgę.
  3. Wykorzystaj zamiast octu — Sok z kiszonych ogórków możesz dodać do jogurtu, by otrzymać pyszny sos do sałatki.
Więcej o: