Zalej płatki owsiane wodą i odstaw na dwie godziny. To najlepsza odżywka do sadzonek

Co zrobić, żeby rośliny rosły szybciej? Jest na to prosty i tani sposób. Nie musisz wydawać majątku na specjalistyczne nawozy, czy odżywki. Zamiast tego przygotuj ekologiczny preparat w swoim domu. Potrzebujesz zaledwie jednego produktu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Młode sadzonki roślin mają tendencję do powolnego wzrostu. Istnieje jednak trik na naturalne przyspieszenie tego procesu. Potrzebujesz do tego jednego produktu. Zalej go wodą i podlej uprawy, a efekt cię zaskoczy.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Domowa odżywka do roślin. Zalej płatki owsiane wodą i podlej uprawy

Młode sadzonki wymagają od nasz szczególnej uwagi. Rośliny na tym etapie rozwoju potrzebują dużej ilości składników odżywczych, a ich niedobór może kompletnie zrujnować uprawy. Jak zapewnić im najlepsze warunki? Wystarczy, że przygotujesz domową odżywkę z płatków owsianych.

Dlaczego to właśnie ten produkt sprawdza się w pielęgnacji młodych roślin? Płatki owsiane są bogate w azot, cynk, fosfor, magnez, miedź, żelazo i wiele innych składników. Włączając je do pielęgnacji, nie tylko wspomożesz rozwój roślin, ale i poprawisz kondycję korzeni. Domowa odżywka ma także pozytywny wpływ na glebę, w której zasadzona jest roślina. Płatki owsiane przyczynią się do zwiększenia liczby zdrowych bakterii, wpływających na żyzność podłoża.

Jak przygotować odżywkę z płatków owsianych? Sposób jest banalnie prosty

Na wstępie wsyp trzy łyżki płatków owsianych do słoika. Następnie zalej je litrem przefiltrowanej wody. Całość dokładnie wymieszaj i odczekaj dwie godziny. Po tym czasie przecedź roztwór. Płynem wzbogaconym o składniki mineralne z płatków owsianych podlej rośliny. Stosuj ten zabieg dwa razy w miesiącu. Młode sadzonki zaczną rosnąć zdecydowanie szybciej. Dzięki domowej kuracji przyspieszysz ich wzrost.

Więcej o: