Zmiel ziarna i rozsyp na działce. Mrówki uciekną w podskokach

Mrówki są dobre i pożyteczne, lecz gdy panoszą się po ogrodzie, chcemy szybko się ich pozbyć, by nie zakłócały nam wypoczynku na świeżym powietrzu. Wystarczą dwa popularne produkty z kuchennych szafek, by w naturalny i ekologiczny sposób skłonić je do przeniesienia się na inny teren.

Mrówki są pożyteczne, lecz gdy w naszym ogrodzie pojawia się ich zbyt dużo, zwykle chcemy, by się wyniosły. Istnieje sprytny sposób na to, żeby je do tego skłonić bez wyrządzania im krzywdy. Wystarczy, że sięgniesz po jeden z trzech popularnych produktów, które znajdują się w prawie każdej kuchni. Dzięki temu mrówki postanowią opuścić twój ogród i szybko się z niego wyniosą.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odstraszyć mrówki z konkretnych miejsc w ogrodzie? Obsyp je tym produktem

Gdy zauważysz, że mrówki zaczynają panoszyć się na tarasie lub w miejscu, w którym chcesz odpocząć, zastosuj sprytny sposób, który je odstraszy. Dzięki temu przeniosą się w inne miejsce, a ty będziesz mogła spokojnie cieszyć się piękną pogodą we własnym ogrodzie. Wystarczy, że sięgniesz po świeżomieloną kawę lub fusy po jej parzeniu. Takim produktem obsyp miejsce, w którym nie chcesz, żeby pojawiały się mrówki. Fusami warto też pokryć ziemię pod roślinami, które zostały zaatakowane przez insekty. Dzięki temu nie tylko je spod nich wykurzysz, lecz także rośliny będą mogły czerpać wiele właściwości odżywczych z kawy, która pobudzi je do wzrostu. Jeśli nie masz dostępu do fusów, wykorzystaj świeżomielony pieprz. Na mrówki zadziała równie skutecznie.

Co pomoże odstraszyć mrówki z działki? Spryskaj posesję, a nie będzie po nich śladu

Do pozbycia się mrówek z konkretnych części ogrodu możesz wykorzystać też ocet spirytusowy. Jego zapach jest dla mrówek naprawdę drażniący, dlatego nawet nie będą chciały się do niego zbliżyć. Właśnie dlatego warto czysty ocet spirytusowy przelać do butelki z atomizerem i spryskiwać nim miejsca, w których nie chcemy mieć mrówek. Może to być podłoga na tarasie, kostka brukowa lub chodnik, który prowadzi do domu. Tym produktem warto spryskać też ramy okienne oraz wszystkie wejścia do budynku. Dzięki temu nie będziemy też mieli problemu z mrówkami w domu.

Więcej o: