Ten oprysk na skrzyp polny jest niezawodny. Spryskaj nim chwasty. Znikną w mgnieniu oka

Domowy i w pełni naturalny oprysk na skrzyp polny to niezawodny sposób na to, by pozbyć się go z ogrodu. Co więcej, jest prosty i szybki do zrobienia, gdyż wystarczą produkty, które zapewne już masz w kuchni. Czego dokładnie potrzebujesz i jak go użyć, by na zawsze zapomnieć o problematycznym chwaście?

Skrzyp polny skrywa wiele zdrowotnych właściwości, po które najczęściej sięgamy pijąc go w formie naparu. Oprócz tego jest również składnikiem licznych kosmetyków, leków czy suplementów. Niestety, w ogrodzie najczęściej traktowany jest jako chwast. Jak się go pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jak pozbyć się skrzypu polnego z ogrodu? Zacznij od przekopania

Dzikorosnący skrzyp polny ma to do siebie, że błyskawicznie się rozrasta. Jeśli więc nie chcesz, by pokrył cały twój ogród, należy działać szybko. Najczęściej pojawia się wczesną wiosną, dlatego w tym okresie warto wykazać się wzmożoną uważnością i obserwować, czy nie zaczyna rosnąć u ciebie. Jeśli tak, zacznij od gruntownego przekopania miejsca, w którym go znalazłaś. Jest to ważne, tym bardziej że jego pędy czy kłącza mogą sięgać nawet 1,5 metra w głąb ziemi. Im dłużej będziesz zwlekać, tym trudniej będzie się go pozbyć.

Niezawodny oprysk na skrzyp polny, który zrobisz sama. Szybko rozwiąże problem

Skrzyp polny usuniesz z ogrodu także z pomocą niezawodnego, domowego oprysku, który zrobisz sama. Wystarczy, że sięgniesz do kuchennych szafek. Czego dokładnie będziesz potrzebować?

  • 1 litr wody,
  • 1/2 szklanki soli,
  • łyżeczka płynu do naczyń,
  • 250 ml octu spirytusowego.

Wszystkie składniki wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem. Następnie powstałą mieszanką dokładnie i obficie spryskaj skrzyp polny. Jeśli zajdzie taka potrzeba, powtórz kilkukrotnie w przeciągu kolejnych dni. Chwast będzie stopniowo obumierał, aż w końcu zniknie całkowicie.

Co zrobić, żeby chwast nie wrócił w kolejnym sezonie? Przeprowadź prosty zabieg

Jeśli co roku zmagasz się z nawracającym skrzypem polnym, który opanowuje cały twój ogród, warto spróbować prostego zabiegu, który na pewno ci pomoże. Skrzyp polny to roślina, która najlepiej rozwija się w kwaśnej glebie. Dlatego na jesień, zanim posadzisz rośliny, możesz wykonać wapnowanie ziemi. Następnie dokładnie przekop podłoże, dzięki czemu pozbędziesz się ewentualnych pozostałości po chwastach. Z pomocą wapnowania sprawisz, że na wiosnę skrzyp z pewnością nie zawita w twoim ogrodzie.

Więcej o: