Leśnik pokazał, skąd wziąć tanie drewno na opał? "Tak to się robi u nas"

Ceny ogrzewania i opału nie zachwycają, bo są wysokie. Na szczęście istnieją triki, dzięki którym nieco zaoszczędzisz. Ciekawą metodę pozyskiwania gałęziówki opublikowano na Facebooku Lasów Państwowych. Dzięki niej kupisz opał w okazyjnej cenie.

Zima nie zawsze jest łatwym czasem. Koszty ogrzewania nie są niskie, zwłaszcza jeśli posiadamy piec lub kominek. Każdej jesieni wiele osób zastanawia się, gdzie zaopatrzyć się w tanie drewno opałowe. Okazuje się, że można wziąć je... z lasu. Lasy Państwowe opublikowały na Facebooku krótkie nagranie, w którym wyjaśniono, co dokładnie należy zrobić. Okazuje się, że należy przestrzegać konkretnych zasad.

Zobacz wideo Dr Kostka: W strukturach zarządu Lasów Państwowych są ludzie, z którymi ciężko dojść do porozumienia

Skąd wziąć drewno na opał? Lasy Państwowe wyjaśniają

Jakiś czas temu na Facebooku Lasów Państwowych pojawiło się nagranie, na którym wyjaśniono, w jaki sposób samodzielnie pozyskać gałęziówkę, czyli tanie drewno opałowe. Od razu zaznaczono, że działanie jest pracochłonne, ale wiele osób preferuje je ze względu na niską cenę. Leśniczy występujący na nagraniu dokładnie poinstruował, co należy zrobić. - Na początek powinniśmy udać się do leśniczego i zapytać, czy na terenie, którym zarządza, nie znalazłaby się jakaś powierzchnia, na której właśnie takie drewno moglibyśmy sobie przygotować — powiedział. - Zanim ruszymy do pracy, czeka nas jeszcze troszkę papierologii. Będziemy musieli podpisać formularz, w którym oświadczymy, że jesteśmy zdrowi i że będziemy grzeczni. (...) Przejdziemy krótkie szkolenie BHP — dodał.

Mężczyzna poinformował też, że ważne jest układanie drewna w stosy wymiarowe, które da się zmierzyć po zakończeniu prac. Na koniec należy zadzwonić do leśniczego, który przyjedzie, zmierzy stos i oznakuje go odpowiednim numerem. Tak przygotowane drewno można kupić taniej niż w postaci wałków drewna opałowego.

Internauci pochwalają metodę pozyskiwania taniego opału. "Grunt to się dogadać"

Pod nagraniem pojawiły się komentarze osób, które chwalą sobie taką metodę pozyskiwania drewna i regularnie ją stosują.

Ja w ten sposób pozyskuję drewno na opał. Taka praca to czysta przyjemność i odskok od codziennych zajęć.
Tak to się robi u nas, nie jest lekko, ale przyjemnie obcować z naturą.
Pozyskuje i chwalę sobie taką współpracę z LP. Grunt to się dogadać.
Więcej o: