Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz? Prosty przepis DIY [WIDEO]

Maseczki ochronne na twarz to obecnie bardzo deficytowy produkt. Jak uszyć maseczkę antybakteryjną krok po kroku samodzielnie? Odpowiadamy.

Koronawirus dotarł również do Polski. Z półek sklepowych, drogerii oraz z aptek w zastraszająco szybkim tempie znikają płyny i żele dezynfekujące. Również maseczki ochronne stanowią obecnie produkt deficytowy. Jak zrobić maseczkę na twarz samodzielnie? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji możesz samodzielnie zrobić w domu. Jak? Odpowiadamy

Jak uszyć maseczkę krok po kroku?

Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz? Wbrew pozorom nie jest to ani czasochłonne, ani też drogie, czy trudne. Z czego zrobić maseczkę antybakteryjną? Aby zrobić najprostszą maseczkę na twarz, potrzebne ci będą:

  • kawałek papieru (z rolki standardowego ręcznika kuchennego),
  • mała gumka typu recepturka, 
  • zszywacz (potrzebny do zszycia ze sobą zagiętych z dwóch stron kawałków papieru).

Jak uszyć maseczkę krok po kroku? Dokładną instrukcję zobaczycie na krótkim i prostym wideo:

Czy maseczki chronią przed koronawirusem?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca noszenie maseczek ochronnych osobom chorym, takim, które kichają, czy kaszlą. Zaś zdrowe osoby nie potrzebują ich. Chodzi o to, aby zakażeni nie stanowili zagrożenia dla swojego otoczenia. Maseczki chronią bowiem inne osoby, jeśli jesteśmy nosicielami wirusa, żebyśmy ich nie zakazili. Przy czym ważne jest, aby odpowiednio często je zmieniać. 

Koronawirus - fakty i mity

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, dokładnie tak samo jak wirus grypy. Nosiciel wirusa zakaża innych podczas kaszlu, kichania, czy mówienia. Warto jednak wiedzieć, że jeśli dotkniemy czegoś, co miało wcześniej kontakt ze śliną osoby zakażonej, a potem dotkniemy naszej twarzy (okolic ust, oczu, nosa, czy uszu), możesz się zakazić.

Więcej na ten temat:

Więcej o: